Americké námořnictvo ukázalo plány do budoucna. Ve hře jsou nové šokující strategie bojů a taktiky pro vítězství

Americké námořnictvo vymýšlí novou strategii bojů. Chystá se navíc vyzbrojit svou flotilu tím nejlepším možným a dostupným vybavením, které zvýší účinnost.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Američané moc dobře ví, jaké riziko představují nové čínské lodě. Z toho důvodu by se do budoucna chtělo Námořnictvo Spojených států zaměřit na dálkové boje, při kterých nebude takové riziko jak ztráty lodě, tak i posádky. Realizace těchto plánů by mohla být pomocí protilodních raket dlouhého doletu.

Zbraně s delším doletem jsou účinnější

V poslední době vzniká stále větší potřeba zbraní, které jsou schopné bojovat na dálku. Náčelník námořních operací, admirál Michael Gilday prozradil, že všudypřítomné a trvalé senzory, pokročilé bojové sítě a zbraně rostoucího dosahu i rychlosti s sebou přináší i nový typ boje. Již mnoho let má námořnictvo jasný cíl, který představuje vyzbrojení celé flotily zbraněmi s delším doletem.

Americké námořnictvo se rozhodlo pro modernizaci svých zbraní

Už před rokem 2015 námořnictvo přišlo s jasnou zprávou, že masivně vyzbrojí svou flotilu novějšími, mnohem schopnějšími zbraněmi, které budou mít schopnost výrazně delšího doletu. Jednalo se o vyzbrojení LCS raketou Hellfire, která prodlouží dosah protivzdušné obrany lodě. Námořnictvo se rozhodlo také pro použití nových raket NSM, které bude využívat na nové fregatě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

DMO vymýšlí nové strategie pro případný boj

DMO „Distributed Maritime Operations“ nyní tvoří základ taktického myšlení námořnictva o námořní válce, protože se týká řady nově se objevujících proměnných zahrnujících větší využití dronů a velkých i malých platforem s posádkou i bez ní. Tato nová strategie vyžaduje celou řadu zbraní, a to jak stávajících, tak i nových nebo upgradovaných. Od této modernizace si Spojené státy slibují zlepšení naváděcích systémů, rozšíření rozsahu zaměření, anebo třeba ničení vybraných cílů v pohybu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Upgradu se dočkaly i stávající zbraně

Dále budou využity například zbraně, jako jsou Tomahawk a SM-6. Vylepšeny byly střely Sea Sparrow Missile Block 2, nebo také Sea RAM interceptor. Admirál Gilday navíc dodal, že operační systémy Amerického námořnictva vyžadují platformy, zbraně a senzory propojené v robustní námořní operační architektuře, která je integrována se společným řízením celé domény.

Zdroj: Nationalinterest

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články