Armáda vyvinula nové brýle s vylepšeným nočním viděním. Pokud projdou testy, budou cennou pomůckou vojákům během nočních misí

Armáda testuje nové brýle s nočním viděním. To prodělalo značné vylepšení pro lepší orientaci vojáků v nočních misích.

i Zdroj fotografie: Staff Sgt. Ashley M. Morris
                   

Vojáci často operují v noci a potřebují dobrou orientaci okolo sebe. K tomu využívají už řadu let dalekohledy nebo brýle s nočním viděním, které jim umožňují dobře vidět, co se děje kolem nich i za té největší tmy. Nyní však armáda vyvinula nové brýle s nočním viděním, které mají být proti těm původním ještě lepší. Dají se namontovat přímo na helmu, takže se vojáci nemusí bát, že jim budou padat. Nyní je třeba nový vynález před nasazením do ozbrojených sil ještě důkladně otestovat v terénu.

Brýle s nočním viděním ENVG-B

Nový projekt armády nese název ENVG-B a jedná se o brýle, které jsou součástí helmy. Mají schopnost nočního vidění, snímaní teploty a stereoskopické vnímání binokulární hloubky, což poskytuje vojákům iluzi hloubky na plochém obrazu. Podle 82. výsadkové divize vojáků, kteří vyzkoušeli novou technologii v terénu, je nový ENVG-B „herním měničem“, který jim poskytuje jedinečnou výhodu proti protivníkovi, který nebude mít tak dobrý přehled o celé situaci v boji.

iZdroj fotografie: Staff Sgt. Ashley M. Morris,

Jaké mají výhody proti předchozím typům?

Vojáci testující nové zařízení měli 100% zlepšení kvalifikace zbraní pomocí ENVG-B, spolu s 300% zvýšením detekce cílů v denním a nočním prostředí a 30 až 50% zkrácením času potřebného k vystřelení na cíl. Armáda má v plánu do roku 2022 nasadit asi 10 000 těchto vylepšených brýlí s nočním viděním do své výbavy. Budou sloužit především při nočních akcích, kdy poskytnou vojákům výrazně lepší povědomí o tom, co se děje kolem nich.

iZdroj fotografie: Staff Sgt. Ashley M. Morris

Zdroj: Sofmag

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články