Je nájemný vrah John Wick opravdu mariňák? Tyto stopy a důkazy dávají odpověď

Legendární akční film s Johnem Wickem, kterého ztvárnil Keanu Reeves, se stal středem nejedné debaty. Fanoušci po celém světě zjišťují, zda byl opravdu mariňák.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

John Wick ve filmovém trháku hned ve třech snímcích dokázal, že má vše, co dokáže opravdu film nakopnout. Ve filmu uvidíte spoustu akce, mnoho zbraní a jedno mrtvé štěně, které spustilo jeho touhu po pomstě. John Wick byl padesátiletý, bývalý nájemný zabiják a námořní veterán. Série filmů oživila kariéru Keanu Reevese, ale také nakopla tento žánr, neboť to je to akcí nabitá vzrušující jízda. Kromě filmů se Wick se objevil také ve videohře Payday 2.

Opravdu byl Wick mariňák?

Divíte se, že byl mariňák? Debat kolem toho, jestli byl Wick opravdu veterán a mariňák je opravdu mnoho. Existují však důkazy o tom, že strávil nějaký ten čas ve střeleckém klubu strýčka Sama. Pokud budete při sledování filmu dávat pozor, jistě si některých znaků všimnete.

iZdroj fotografie: Pixabay

Důkazy o tom, že byl veterán

Wick nosí hodinky taktického stylu, obráceně na své ruce, což je běžná praxe mezi bojovníky při ochraně hlídky nebo při brodění se v bahně. Dalším důkazem může být blízky vztah se sniperem Marcusem, kterého hraje Williem Dafoe – tato postava ovšem ve filmu také není výslovně označena za válečného veterána, ale jeho dovednosti a věk to naznačují.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nejvýraznější znamení, které dokládá, že byl opravdu mariňák, je tetování na zádech. Nápis ¨Fortis Fortuna Adiuvat¨ nebo ¨Fortune Favors the Bold¨, což si můžete volně přeložit jako štěstí přeje odvážným nebo připraveným. Toto tetování je však nejpřesvědčivější důkaz, že opravdu mariňákem byl. Nápis Fortis Fortuna Juvat totiž zdobí erb 3. námořního pluku ze zálivu Kaneohe na Havaji.

Získal fanoušky po celém světě

Přesto že se jedná o fiktivní postavu, má John Wick opravdu mnoho fanoušků napříč sociálními sítěmi i na internetu. Takže pokud někdo o fiktivní postavě řekne, že to tak je, tak tomu mnoho příznivců věří. Důkazy možná nejsou úplně přesvědčivé, ale pokud jde o mariňáky, ti by ho jistě velice rádi přivítali do svých řad.

Zdroj: Nationalinterest

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články