Posilovací cviky z tvrdého vojenského drilu, které tělo promění k nepoznání během několika dnů

Cvičení je důležitou součástí zdravého životního stylu. A skutečnost, že opatření proti pandemii omezují provoz tělocvičen a fitcenter, by vás od posilování rozhodně neměla odradit.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Cvičit totiž můžete i s využitím váhy vlastního těla, není nutné využívat posilovací stroje. Inspirací vám mohou být například cviky z vojenského drilu, které vám dnes představíme.

Pořádné kliky

Kliky dělá prakticky každý, poprvé se s nimi setkáváme už jako malé děti na tělocviku nebo na různých sportovních kroužcích. Ne každý ale dělá kliky správně, nebo alespoň tak, jak je to vyžadováno od branců v armádě. Při správném kliku byste měli mít dlaně na úrovni ramen a vaše tělo by mělo být rovně propnuté, neměli byste křivit záda. Důležité je také stejnoměrné tempo – klesat do spodní polohy byste měli stejně plynule, jako se zvedáte. A stejný čas, který vám trvá zvednutí, byste měli v nejnižší poloze také vydržet.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Posilování nemusí být nijak snadné

Prkno

Klikům podobný cvik, ve kterém posilujete kompletní břišní svalstvo, se většinou v češtině nazývá prkno. Z polohy v kliku se o zem opřete oběma předloktími, přičemž lokty byste měli mít na úrovni ramen. Ruce před tělem by měly mířit mírně k sobě tak, abyste mohli spojit dlaně. V této pozici vydržte deset vteřin, pak se postavte a celý cvik opakujte v sériích s lichým počtem cviků.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Inspirujte se k cvičení v armádě

Výpady vzad

Z fitcentra možná znáte výpady vpřed, branci v základním výcviku však dělají stejný cvik obráceně – výpady vzad. Takto si skvěle procvičí celou spodní polovinu těla, hlavně stehna, lýtka a hýždě. Postavte se na rovném povrchu a dejte ruce v bok. Jednu nohu zakopněte dozadu a na druhé jděte do podřepu, dokud neskončíte v poloze připomínající lyžařský telemark. Pak se vraťte zpět do stoje a nohy vyměňte. I tady je důležitá plynulost a rovnoměrnost pohybu, celý cvik by vám měl zabrat asi dvě vteřiny. V jedné sérii byste měli udělat deset až dvacet výpadů na každou nohu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka