Systém, který přeruší protivzdušné a pozemní komunikační systémy nepřítele, dostal zelenou. Zájem má americká armáda

Nový systém americké armády slouží k rušení protivzdušných a pozemních komunikačních systémů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bojové letadla jsou součástí každé moderní armády a závisí na nich případný úspěch. Nejmodernější letouny jsou vybaveny tou nejlepší možnou technologií, díky čemuž jsou schopné ovládnout bojiště. V kombinaci s nadzvukovým letem jsou ještě účinnější. Z toho důvodu vynakládají ty nejlepší armády světa značnou část svého rozpočtu právě do vývoje těch nejlepších a nejmodernějších letounů a jejich systémů.

V současnosti má každá země protivzdušné systémy

Pokud by v dnešní době došlo k útoku, daný cíl by to nejspíš věděl ještě před jeho zahájením. Většina zemí má totiž tak dobré systémy protivzdušné obrany a komunikační systémy, že by o útoku věděla ještě dřív, než by k němu došlo.

iZdroj fotografie: Tomás Del Coro / Creative Commons / CC BY-SA

Tyto systémy však mají, jako všechny jiné, značnou nevýhodu. Pomocí vhodných nástrojů se dají deaktivovat. Pokud by chtěl tedy útočník využít moment překvapení, udělal by právě tento krok. Americkému námořnictvu má právě k tomuto účelu sloužit střední pásmo nové generace Jammer (NGJ-MB).

Nový vynález by měl přerušit jak protivzdušné obranné, tak pozemní komunikační systémy

Jedná se o extrémně rušící systém, který využívá nejmodernější digitální a softwarovou technologii. Od špičkových vojenských poboček už dostal tento vynález zelenou, a v nejbližší době se dostane do fáze výroby. Následně se plánuje jeho použití u armády Spojených států.

iZdroj fotografie: Foto amerického námořnictva od Cmdr. Ian C. Anderson, USN / Creative Commons / Public Domain

Tuto technologii vyvinula společnost Raytheon. Systém Jammer prochází testy již od roku 2019, a po jejich dokončení by měl nahradit stávající ALQ-99 Tactical Jamming Systém, který se nyní používá na EA-18G Glowler. Jeho úkolem bude úspěšné narušení nepřátelské protivzdušné obrany a pozemních komunikačních systémů. NGJ-MB je umístěn na letounu Super Hornet F / A-18F a je určen pouze pro něj.

Zdroj: Autoevolution

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články