Rusko vyvinulo nové jaderné torpédo. Jedná se o plně autonomní technologii schopnou provozu bez posádky. Případná odpověď USA bude rychlá

Nové autonomní jaderné torpédo vzniklo v Rusku. Nyní prochází různými testy, které potvrdí, nebo vyvrátí jeho připravenost pro armádní nasazení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rusko vyvinulo novou podvodní zbraň s jaderným pohonem. Jedná se o torpédo, které je navržené tak, aby mohlo operovat napříč světovými oceány, odkud bude útočit na požadované cíle.  Nyní se torpédo připravuje na testy, které zhodnotí jeho připravenost na použití v armádě. Podle dosavadních informací by mělo toto jaderné torpédo nést termonukleární hlavici, která má sílů výbuchu přibližně dvakrát větší, než dosud použité zbraně.

Poseidon je schopen plně autonomního provozu

Nové ruské jaderné torpédo dostalo název Poseidon a jedná se o ponorného robota, který je schopen operovat i bez členů posádky. Jeho autonomní provoz by se neměl nijak lišit od běžných torpéd a bude schopen cestovat ve vodním prostředí až tisíce kilometrů. Následně zaútočí na požadovaný cíl, který zničí vytvořením velké vlny tsunami.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Název vznikl v internetové soutěži

Jeho název vznikl velmi zajímavým způsobem. Ruské ministerstvo totiž uspořádalo internetovou soutěž, při které zvítězil právě toto označení. Rusko už naznačilo, že by tato zbraň byla použita jako odpověď na americký útok. Podle některých návrhů by se jaderné torpédo Poseidon mělo v případě potřeby použít proti americkým letadlovým lodím.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vladimír Putin má pro Poseidona kladné hodnocení

Poseidon je velmi rychlý autonomní stroj, který je vyzbrojený jadernými zbraněmi. Z toho důvodu by mohl být těžko zastavitelný pro protivníkovu obranu. Podle slov ruského prezidenta Vladimíra Putina je právě tato technologie velmi účinná, protože se dokáže nerušeně pohybovat velkou rychlostí ve velkých hloubkách, kde je téměř nezranitelná. Poseidon je navíc i přes své relativně malé rozměry v porovnání s novými ponorkami vysoce účinný.

Zdroj: Tech.instory

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články