Rusko představilo nové bojové lodě a ponorky na veletrhu námořní obrany. Novými technologiemi děsí svět

Rusko vyvinulo nové hlídkové, bojové a jiné námořní stroje, které jsou připraveny k okamžitému použití. Představení proběhlo v Petrohradě.

i Zdroj fotografie: Uživatel Matthias Schalk / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Rusko, stejně jako většina jiných zemí na světě, nerado prozrazuje tajné informace o svých nových armádních technologiích. Pokaždé ale uniknou nějaké informace, které neměl nikdy vědět. Následně se pak rozšíří do médií, kde se upraví a vzniknou různé pověsti. Tentokrát však Rusko svou novou technologii na světoznámém veletrhu námořní obrany. Nová technologie zahrnuje menší lodě, velké hlídkové lodě, ponorky a další.

Rusko představilo svou novou technologii na veletrhu v Petrohradě

Ve dnech 23. až 27. června 2021 se konal v Ruském Petrohradě mezinárodní veletrh námořní obrany IMDS 2021, a bylo na něj pozváno přes 70 zemí z celého světa. Přímo na veletrhu představila ruská státní organizace pro vývoz vojenských produktů a technologií (Rosoboronexport) nejnovější vyrobené námořní vybavení a obranné systémy, které vznikly v Rusku. Jednalo se o monší korvety, nejnovější generace ponorek, víceúčelové fregaty, pobřežní hlídkové lodě a minolovky.

Víceúčelová fregata – Projekt 22350

Rusko představilo novou víceúčelovou fregatu, která je schopna zničit jak pozemní zařízení, tak dokonce i bojové lodě s protivzdušnou obranou. Projekt 22350, jak je správně nazývána, byl testován během transoceánských výletů. Jeho hlavní zbraně jsou integrovaný raketový systém Club-N s dosahem až 300 km a dělostřelecká zbraň, která má účinný dosah 22 km. Navíc je fregata vybavena protiponorkovým torpédovým systémem.

iZdroj fotografie: Uživatel Andrew / Creative Commons / CC BY

Korveta – Projekt 22800

Korveta je o poznání menší, než první zmiňovaná fregata, avšak její síla je velice působivá. Mezi její hlavní vybavení patří integrovaný raketový systém, několik radarů, které dokážou detekovat vzdušné a mořské povrchové cíle a v neposlední řadě také protiletadlové kanony. Díky těmto systémům se dá i přes svou menší velikost velmi dobře využít jak k boji, tak k obraně.

iZdroj fotografie: Uživatel Tungsten / Creative Commons / Public Domain

Ponorka Amur-1650

Tato ponorka si vysloužila přezdívku tichá hrozba, protože se jedná o nový model, který má vysoce automatizované ovládání a nízkou úroveň hluku. Je vybavena raketami Club-S s velkým doletem a účinnými torpédy, která mohou zasáhnout cíl ve vzdálenosti až 50 km daleko.

iZdroj fotografie: Autor neznámý / Creative Commons / Public Domain

Hlídková loď – Projekt 22160 a minolovka Projekt – 12700

Jedním z nejužitečnějších a zároveň nejuniverzálnějších modelů je nová hlídková loď. Ta bude dodávána s vrtulníkem, dvěma drony, 2 rychlými motorovými čluny a jedním obojživelným člunem. Pro zlepšení obranných schopností se mohou namontovat také modulární zbraně. Nově představená byla také minolovka, která má schopnost účinně najít a neutralizovat miny pomocí standardní i nové technologie.

Zdroj: Autievolution

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak provést domácí klystýr: Kdy je to skutečně potřeba a za jakých okolností je lepší se mu vyhnout
adbz.cz
adbz.cz
Sušička bude sloužit až o 10 let déle: Čistit by se měly nejen filtry, ale i senzory vlhkosti