Rusko představilo nové bojové lodě a ponorky na veletrhu námořní obrany. Novými technologiemi děsí svět

Rusko vyvinulo nové hlídkové, bojové a jiné námořní stroje, které jsou připraveny k okamžitému použití. Představení proběhlo v Petrohradě.

i Zdroj fotografie: Uživatel Matthias Schalk / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Rusko, stejně jako většina jiných zemí na světě, nerado prozrazuje tajné informace o svých nových armádních technologiích. Pokaždé ale uniknou nějaké informace, které neměl nikdy vědět. Následně se pak rozšíří do médií, kde se upraví a vzniknou různé pověsti. Tentokrát však Rusko svou novou technologii na světoznámém veletrhu námořní obrany. Nová technologie zahrnuje menší lodě, velké hlídkové lodě, ponorky a další.

Rusko představilo svou novou technologii na veletrhu v Petrohradě

Ve dnech 23. až 27. června 2021 se konal v Ruském Petrohradě mezinárodní veletrh námořní obrany IMDS 2021, a bylo na něj pozváno přes 70 zemí z celého světa. Přímo na veletrhu představila ruská státní organizace pro vývoz vojenských produktů a technologií (Rosoboronexport) nejnovější vyrobené námořní vybavení a obranné systémy, které vznikly v Rusku. Jednalo se o monší korvety, nejnovější generace ponorek, víceúčelové fregaty, pobřežní hlídkové lodě a minolovky.

Víceúčelová fregata – Projekt 22350

Rusko představilo novou víceúčelovou fregatu, která je schopna zničit jak pozemní zařízení, tak dokonce i bojové lodě s protivzdušnou obranou. Projekt 22350, jak je správně nazývána, byl testován během transoceánských výletů. Jeho hlavní zbraně jsou integrovaný raketový systém Club-N s dosahem až 300 km a dělostřelecká zbraň, která má účinný dosah 22 km. Navíc je fregata vybavena protiponorkovým torpédovým systémem.

iZdroj fotografie: Uživatel Andrew / Creative Commons / CC BY

Korveta – Projekt 22800

Korveta je o poznání menší, než první zmiňovaná fregata, avšak její síla je velice působivá. Mezi její hlavní vybavení patří integrovaný raketový systém, několik radarů, které dokážou detekovat vzdušné a mořské povrchové cíle a v neposlední řadě také protiletadlové kanony. Díky těmto systémům se dá i přes svou menší velikost velmi dobře využít jak k boji, tak k obraně.

iZdroj fotografie: Uživatel Tungsten / Creative Commons / Public Domain

Ponorka Amur-1650

Tato ponorka si vysloužila přezdívku tichá hrozba, protože se jedná o nový model, který má vysoce automatizované ovládání a nízkou úroveň hluku. Je vybavena raketami Club-S s velkým doletem a účinnými torpédy, která mohou zasáhnout cíl ve vzdálenosti až 50 km daleko.

iZdroj fotografie: Autor neznámý / Creative Commons / Public Domain

Hlídková loď – Projekt 22160 a minolovka Projekt – 12700

Jedním z nejužitečnějších a zároveň nejuniverzálnějších modelů je nová hlídková loď. Ta bude dodávána s vrtulníkem, dvěma drony, 2 rychlými motorovými čluny a jedním obojživelným člunem. Pro zlepšení obranných schopností se mohou namontovat také modulární zbraně. Nově představená byla také minolovka, která má schopnost účinně najít a neutralizovat miny pomocí standardní i nové technologie.

Zdroj: Autievolution

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články