Rusko testuje novou zbraň proti americkým letadlovým lodím. Jedná se zatím o největší hrozbu

V Rusku byla vyvinutá nová hypersonická raketa proti americkým letadlovým lodím. Dostala jméno Zirkon a čekají ji další kroky testování.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ruská armáda se chystá na urychlení posledních testovacích fází své nové hypersonické rakety Zirkon. První uskutečněný odpal na cíl vzdálený 500 km dopadl úspěšně, proto byly nařízeny další testovací odpaly. Ty by měly podle plánu pokračovat z fregaty Admiral Gorškov a z ponorek třídy Jaseň. Přesné modely ale ještě vybrané nejsou.

iZdroj fotografie: iStock.com

Úspěšné střely Zirkonu 

První úspěšnou dvojstupňovou střelou Zirkon otestovalo Rusko v roce 2017. Ta může být odpalována jak z ponorek, tak i z hladinových lodí a její dosah činí přes 500 km. Některé zdroje dokonce uvádějí že dosah může být i 1000 km. V roce 2019 ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že tato raketa může letět rychlostí Mach 9. 

Někteří tvrdí že tato raketa je ruskou armádou přeceňována. Jiný názor na to například má i bývalý kontradmirál Vsevolov Chmyrov, který před časem prohlásil, že ruské lodě a ponorky, které by ve své výbavě měly rakety Zirkon, budou schopné zničit americká velitelská střediska až ve vzdálenosti
500 km, a to za pouhých 5 minut. 

iZdroj fotografie: iStock.com

Co na to Amerika?

Tato hrozba se stává čím dál více reálnou a USA nepodceňuje přípravu. Důkazem toho je také fakt, že Amerika poslední dobou investuje do výzkumů obranných prostředků, které budou schopné vyhledat, zaměřit, rozpoznat a zlikvidovat i zbraně takového rázu. Tato metoda obrany by měla stavět především na špičkových satelitních zařízeních ovládaných vesměs automaticky. Lidská obsluha by totiž nemusela mít tak rychlou reakci a celkový proces, proto bude sloužit výhradně pro kontrolu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka