Armáda se kromě těch nejsofistikovanějších zbraní pokusila vytvořit také supervojáky

Armády všech zemí chtěly disponovat tou nejlepší technologií na světě. Spojené státy se proto pokusily zjistit, jak vynalézt supervojáka, který by zvládal všechno.

i Zdroj fotografie: Pxfuel
                   

Armáda Spojených států dlouhodobě patří k těm nejlepším na světě. Během své historie vyvinula nespočet zbraní a techniky, která má chránit práva a svobodu Američanů nebo pomáhat ostatním státům v případě potřeby. Jedním z velkých projektů se ukázala touha po supervojácích, kteří by byli schopni bránit Spojené státy. Jejich výhody nespočívaly pouze v dobré výzbroji a brnění. Silnou stránku představovaly schopnosti.

Lidské myšlení jako hlavní výhoda

Americká armáda se kromě výroby zbraní a bojové technologie zaměřila také na výrobu supervojáka, který by byl schopen téměř všeho. Jedním z důvodů tohoto požadavku je fakt, že technika je sice přesná a spolehlivá, ale chybí jí lidské myšlení a schopnost improvizace. S pomocí lepších vojáků by se tak daly mnohem lépe plnit požadované cíle díky jejich inteligenci a bojovým schopnostem. Řádně zaškolení vojáci by pak přesně věděli, co a jak mají dělat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Do projektu se zapojila i veřejnost

Spojené státy často při novém návrhu oslovovaly veřejnost s prosbou o pomoc. Lidé pak posílali své návrhy, které byly konzultovány v armádě. Následně se buď vybral ten nejlepší, nebo se jimi armáda alespoň inspirovala pro vlastní návrh. Přestože spousta z nich byla naprosto nereálná, našly se i ty, které vypadaly přesvědčivě a zajímavě. Nejdůležitějším faktem však stále byla disciplína, přesnost a spolehlivost.

Někteří byli od začátku proti

Hlavním cílem bylo maximálně využít bojový potenciál vojáků. Některým představitelům armády se však tento projekt příliš nelíbil, a tak byli pochopitelně proti. Názory se lišily a armáda se rozdělila na dva tábory. Jeden chtěl supervojáky a ten druhý by raději investoval peníze do vývoje a výroby nových, modernějších zbraní a technologií. První skupina zastávala názor, že pro armádu bude největším přínosem supervoják, který dokáže co nejlépe ovládat sám sebe.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sovětský svaz hledal podobnou technologii

Odvěký nepřítel Spojených států, Sovětský svaz, v tu dobu hledal podobnou technologii, a tak oba sváděli boj s časem. Ani jedna velmoc totiž nechtěla, aby byla proti svému potenciálnímu nepříteli pozadu. Američané se tak intenzivně pustili do práce. Zkoumali parapsychologii, psychokinezi a dálkové vidění. Průzkumy trvaly dva roky a jejich výsledky byly nadměrně rozsáhlé.

Výsledky neodpovídaly představám

Ukázaly však jeden hlavní závěr. Vojáci budou disponovat těmi nejlepšími schopnostmi jedině díky výcviku. Ostatní techniky se ukázaly jako nepodložené a s nejistým výsledkem. Armáda na tento projekt vynaložila v roce 1981 částku 200 000 dolarů, které však nebyly nikdy plně využity. Vynalezení supervojáka se tak nevydařilo úplně podle představ.

Jaké schopnosti byste očekávali u supervojáka?

Zdroj: Wearethemighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články