Existuje oblast 51? Fakta o CIA, jež měly zůstat v utajení a nikdy nespatřit světlo světa

Central Intelligence Agency má jako hlavní úlohu utajení. Ani tato vládní organizace však není dokonalá a několik tajných informací jim uniklo.

i Zdroj fotografie: Uživatel Duffman / Creative Commons/ Public Domain
                   

CIA je jedna z amerických vládních organizací, jejímž hlavním cílem je utajení. Běžní lidé tak ví o její činnosti velmi málo, protože tyto informace jsou přísně tajné. Tato společnost existuje už od roku 1947 a od té doby se na povrch dostala jen malá hrstka tajných informací, a i to je důkaz, že svou roli plní velmi dobře. I ona však není stoprocentní, a některé tajné věci se dostaly mezi lidi.

Použití Viagry pro netradiční účely

Podle dostupných informací měla organizace CIA používat Viagru k vyjednávání s afghánským vůdcem. Central Intelligence Agency potřebovala tajné informace, za které byla schopna zaplatit nemalou částku. Na druhé straně domluvy stál vůdce z Afghanistánu, který místo peněž požadoval velké množství tabletek pro lepší erekci. A tak jim nezbylo nic jiného, než tomuto požadavku vyhovět.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podávání LSD nic netušícím lidem

Celá organizace CIA má velmi známou historii s halucinogenní drogou LSD, kterou podávala nic netušícím lidem v ulicích San Franciska. Jejich cílem bylo sledování lidí pod vlivem LSD při sexu. K tomu jim sloužily speciálně připravené domy se zrcadly, díky kterým je bylo dobře vidět.

Utajená jména agentů CIA i po jejich smrti

CIA má památník, který vznikl na počest jejich členů ztracených při plnění svých povinností. Je umístěn v ústředí organizace v Langley a každý člen je reprezentován hvězdou. Hvězdy však nejsou doprovázeny jmény ani po smrti agentů, aby byla zachována jejich anonymita.

iZdroj fotografie: Ústřední zpravodajská služba / Creative Commons / Public Domain

CIA potvrdila existenci Oblasti 51 až v roce 2013

Legendární tajná základna v Oblasti 51 byla dlouho řešeným tématem. Její existence byla ale přiznána až v roce 2013. Mnozí lidé věřili, že bude tato základna sloužit pro analýzu a ukládání mimozemských bytostí a technologií. CIA však uvedla, že toto místo slouží pouze pro testování tajných letadel. V roce 2019 se skupina více než 2 milionů lidí rozhodla, že se vydá na základnu zachránit údajné mimozemšťany, kteří jsou podle různých teorií uvnitř.

Zdroj: War History Online

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Letní dovolená se letos Čechům prodraží. Ceny pohonných hmot jdou totiž opět nahoru
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I obyčejné oregano má co nabídnout, má antibakteriální a protizánětlivé účinky
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru