Existuje oblast 51? Fakta o CIA, jež měly zůstat v utajení a nikdy nespatřit světlo světa

Central Intelligence Agency má jako hlavní úlohu utajení. Ani tato vládní organizace však není dokonalá a několik tajných informací jim uniklo.

i Zdroj fotografie: Uživatel Duffman / Creative Commons/ Public Domain
                   

CIA je jedna z amerických vládních organizací, jejímž hlavním cílem je utajení. Běžní lidé tak ví o její činnosti velmi málo, protože tyto informace jsou přísně tajné. Tato společnost existuje už od roku 1947 a od té doby se na povrch dostala jen malá hrstka tajných informací, a i to je důkaz, že svou roli plní velmi dobře. I ona však není stoprocentní, a některé tajné věci se dostaly mezi lidi.

Použití Viagry pro netradiční účely

Podle dostupných informací měla organizace CIA používat Viagru k vyjednávání s afghánským vůdcem. Central Intelligence Agency potřebovala tajné informace, za které byla schopna zaplatit nemalou částku. Na druhé straně domluvy stál vůdce z Afghanistánu, který místo peněž požadoval velké množství tabletek pro lepší erekci. A tak jim nezbylo nic jiného, než tomuto požadavku vyhovět.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podávání LSD nic netušícím lidem

Celá organizace CIA má velmi známou historii s halucinogenní drogou LSD, kterou podávala nic netušícím lidem v ulicích San Franciska. Jejich cílem bylo sledování lidí pod vlivem LSD při sexu. K tomu jim sloužily speciálně připravené domy se zrcadly, díky kterým je bylo dobře vidět.

Utajená jména agentů CIA i po jejich smrti

CIA má památník, který vznikl na počest jejich členů ztracených při plnění svých povinností. Je umístěn v ústředí organizace v Langley a každý člen je reprezentován hvězdou. Hvězdy však nejsou doprovázeny jmény ani po smrti agentů, aby byla zachována jejich anonymita.

iZdroj fotografie: Ústřední zpravodajská služba / Creative Commons / Public Domain

CIA potvrdila existenci Oblasti 51 až v roce 2013

Legendární tajná základna v Oblasti 51 byla dlouho řešeným tématem. Její existence byla ale přiznána až v roce 2013. Mnozí lidé věřili, že bude tato základna sloužit pro analýzu a ukládání mimozemských bytostí a technologií. CIA však uvedla, že toto místo slouží pouze pro testování tajných letadel. V roce 2019 se skupina více než 2 milionů lidí rozhodla, že se vydá na základnu zachránit údajné mimozemšťany, kteří jsou podle různých teorií uvnitř.

Zdroj: War History Online

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články