George Washington byl pro ostatní téměř nesmrtelný. Neskolily ho nebezpečné nemoci ani 4 kulky

První americký prezident trpěl řadou neduhů a žil velmi nebezpečný život. Přesto se mu podařilo se dožít úctyhodného věku.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Zakladatel Spojených států amerických a jejich první prezident George Washington byl na svoji dobu neuvěřitelně mohutný muž. Měřil 188 centimetrů a vážil kolem 90 kilogramů, což znamenalo, že byl téměř obr. Asi i za tuto tělesnou konstituci vděčí tomu, že i přes řadu nebezpečných nemocí přežil. A nežil ani nijak bezpečný život.

Čtyři díry po kulkách

Na pokraj smrti se George Washington dostal již v v mladém věku, když se v roce 1755 účastnil francouzsko-indiánské války. V lesích Pensylvánie se 9. července jako člen britské výpravy generála Braddocka dostal do bitvy u Monongahely. Tu Britové prohráli, jejich velitel padl. Pod mladým Washngtonem tehdy zastřelili dva koně. Ve svém plášti měl čtyři díry po kulkách.

iZdroj fotografie: Public Domain

Během této války budoucí prezident USA trpěl silnou úplavicí. Ta i dnes snadno dokáže člověka zabít. Kromě toho je známé že během života prodělal tuberkulózu, zápal plic, malárii, neštovice nebo záškrt. Všechny tyto nemoc dokázaly lidi v 18. století snadno zabít. Vědci se domnívají, že trpěl i akutní epiglotitididou, což je zánět hrtanu, který může vést až k udušení nemocného pacienta.

Pár metrů od hlavní nepřátel

Do jasného nebezpečí se dostal i v roce 1777 v bitvě u Princetonu. Tehdy se snažil povzbuzovat svoje muže do bitvy. Na koni se ocitl jen necelých 30 metrů od hlavní nepřátel. Jeho muži ho upozorňovali, že může snadno přijít o život. O ten mu šlo i při slavném překročení řeky Delaware. Na ní plavaly ledové kry, které kdykoli mohly rozbít člun, na kterém jel. Byla taková zima, že kdokoli by se ocitl v řece, určitě by zemřel na podchlazení.

iZdroj fotografie: Public Domain

Přes všechny tyto nebezpečné příhody se nakonec Washington stal první hlavou nově rodícího se státu, ze kterého je dnes světová velmoc. Je i s podivem, že přežil všechny útrapy a onemocnění, kterými trpěl. Podle mnohých by slabší jedince asi zabila. George Washington ale přežil a zemřel až 14. prosince 1799. Tehdy mu bylo 67 let.

Zdroj: Wearethemighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články