Nejznámější pověry mezi vojáky a jejich opravdový významy, které široká veřejnost jen horko těžko pochopí

Americká armáda má celou řadu pověr, které se mezi vojáky šíří už řadu let. Armádní příslušníci z nich mají respekt, a většinu z nich dodržují.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jednotlivé armády se skládají z těch nejlepších vojáků na světě. Pro jejich přijetí do vojenských služeb je potřeba speciální výcvik, kterým projdou jen ti nejzdatnější. Jsou ochotni a připraveni nasazovat svůj život během tvrdých bojů a tajných misí. V armádním kruhu však panují některé známé pověry, které se šíří už řadu let.

Umývání hrnku

Americké námořnictvo má jedno takové nepsané pravidlo, které všichni dodržují. Pokud někdo dopije například kávu, nikdy po sobě neumývá hrnek. Mají k tomu jeden jednoduchý důvod. Pověra totiž říká, že pokud někdo umyje svůj hrnek, vyzývá tím Neptun, aby potopil jejich loď. Dalším důvodem, proč se dodržuje tato tradice je, že podle toho, jak moc je hrnek špinavý, se následně poznají odsloužené léta v námořnictvu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Večerní a ranní pohled na oblohu

Mezi vojáky se často používal rým „Rudá obloha v noci, potěšení námořníků. Rudá obloha ráno, varování námořníků,ˮ který má své kořeny opět u námořnictva Spojených států. Pohled na oblohu byl v dřívějších dobách jedním ze způsobů, jak určovali počasí. Podle pověry to bylo tak, že když byla večer červená obloha, počasí následující den mělo být klidné. Naopak pokud byla červená obloha ráno, znamenalo to, že ten den budou bouřky s deštěm a větrem. Podle vědců je však tento způsob přesný jen v některých případech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

HOGův zub

Významem je Hunter of Gunmen, tedy v překladu lovec vojáků a používá se jako titul pro odstřelovače americké armády, kteří vyřadí nepřátelského vojáka. Legenda říká, že každý odstřelovač má kulku se svým jménem. Není však jasné, kdy se s ní setkají, protože ji najdou pouze v bojové zóně. Každý, kdo chce tento titul získat, musí porazit nepřátelského odstřelovače, sebrat mu zbraň a vytáhnout nabitou kulku z komory. Po tomto úkolu je voják prakticky neporazitelný, protože má v ruce kulku, která byla určena k jeho smrti.

Piloti létají se zlomenými křídly

Po tom, co pilot úspěšně absolvuje výcvik, dostane pár křídel, jako jakousi odměnu a symbol pro štěstí. Přestože křídla představují velký a cenný úspěch, celá jsou považována za nosiče smůly. Z toho důvodu jej všichni piloti přelomí napůl, jednu polovinu si nechá, a tu druhou dá někomu, s kým je citově spjat. Následně přináší štěstí oběma držitelům až do jejich smrti, kdy se křídla opět spojí. Toto gesto naznačuje vojákům, že jim bude v posmrtném životě poskytnuto štěstí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Symbol pro štěstí

Ve většině případů má v nějaké nebezpečné misi každý voják nějaký svůj talisman pro štěstí, který mu dodává sílu a štěstí. Bylo tomu tak již během první světové války, kdy vojáci šili černé kočky, které jim měly pomoct při boji v zákopech. Stíhací pilot Edwin Parsons si dokonce ke svému letounu připevnil plyšovou černou kočku, a legenda říká, že za něj dokonce schytala kulku v boji. Letecký důstojník Jack Hoffeins si naopak zapomněl vzít při svém letu svůj talisman, kterým byla letecká panenka, a ze své mise se už nikdy nevrátil.

Zdroj: Warhistoryonline

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články