Neuvěřitelné se stalo možným. Dojemný příběh o německém důstojníkovi, jež při záchraně amerického vojáka položil svůj život

Příběh německého důstojníka, který se rozhodl zachránit amerického vojáka. Myslelo se, že zemřel poté, co vběhl do minového pole.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Válečný hřbitov Hürtgen je posledním domovem pro 3001 vojáků z druhé světové války. Převážně německých vojáků, proto hřbitov běžně navštěvují Němci. Jednoho dne se zde sešla skupina amerických veteránů, kteří přišli uctít německého důstojníka, který položil svůj život za záchranu amerického vojáka.

Boje na Siegfriedské linii

Bylo 19. září a americký 60. pěší pluk se poprvé dostal do lesa u Siegfriedské linie, ale byl poražen. Později se k nim připojil 28. pěší pluk. Do té doby přišli zhruba o 4500 vojáků. 2. listopadu zahájili útok na německou armádu a druhý den se dobyli do města Schmidt, poté byli vyhnáni protiútokem Němců. Američané se stáhli do Kommerscheidtu, kde se opět vydali do boje proti nepříteli. Boje pokračovaly a nakonec byli nuceni zase ustoupit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Poručík Friedrich Lengfeld je viděl ve městě Vossenack mezi Schmidtem a Hürtgenem, jak zoufale bojují o záchranu města s tankovou divizí, která nakonec Američany vytlačí a donutí je ustoupit. Lengfeldova skupina byla vyčerpaná, měli vši, týdny se nekoupali, byli hladoví a podvyživení. Počasí jim nepřálo, byla zima, mokro a všude byl sníh.

Boj o úkryt v lesní chatě

Bojovali o lesní chatu na jih od místa, kde je nyní válečný hřbitov Hürtgen, v té době chatu využívali obě strany k úkrytu. Stavbu obklopovalo minové pole, které Němci nazývali „Wilde Sau v překladu divoké prase. Chata i přes svůj stav poskytovala vojákům úkryt před nepříznivým počasím.

Další den Lengfeld při palbě odstřelovači, přišel o další dva muže, takže se rozhodli připravit na další útok. Později toho večera se americké 12. pěchotě podařilo chatu obsadit. Lengfeld přišel o další muže, zahájili protiútok, a následujícího rána americké vojáky vyhnali, znovu se jim podařilo chatu obsadit.

iZdroj fotografie: Unsplash

Když Američané ustupovali, jeden z nich vběhl přímo do minového pole. Byl těžce zraněn, ale přežil a volal o pomoc. Vedle minového pole byla úniková cesta střežená německým kulometem. Lengfeld však nařídil, aby nestříleli na žádného z Američanů, kteří přijdou vojáka zachránit.

Záchrana amerického vojáka

Uběhly hodiny, ale nikdo se pro něj nevracel. Mysleli, že už je dávno mrtvý. Lengfeld se rozhodl, že vojáka zachrání sám. Chata se nacházela blízko silnice, chráněná protitankovými příkopy. Lengfeld přivedl tým zdravotníků.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vešel do minového pole, ale šlápl na minu a tu odpálil. Rychle ho odnesli do chaty, aby ho ošetřili, ale už bylo pozdě. V zádech měl dvě hluboké díry a vážná vnitřní zranění. Přesto že se jim ho podařilo dostat na stanici první pomoci, večer zranění podlehl.

Bitva u Hürtgenu byla jednou z nejdéle trvajících bitev, která byla v druhé světové válce zaznamenána. Od září do října zde zemřelo přibližně 33 000 amerických a 28 000 německých vojáků. Identita Amerického vojáka dodnes není známa.

Zdroj: WarHistoryOnline

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články