Proč má námořnictvo bílou uniformu se zlatým páskem? Důvodů je hned několik, některé vás šokují

Námořnictvo používá uniformy už od 19. století. Každá její část je navržena a vyrobena přesně pro své použití tak, aby splňovala potřebné normy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Námořnické uniformy jsou jedním z nejhlavnějších symbolů celé armády. Toto speciální oblečení má nejen sjednotit všechny pracovníky, ale má jednotlivé části navržené tak, aby dostatečně sloužily při službách na moři. Spodní část uniforem je vyráběna ve tvaru zvonu. Následně se od amerického námořnictva tento styl spodní části kalhot přenesl mezi lidi a stal se moderním. Stalo se tak během 60. a 70. let.

Uniformy se v námořnictvu používají už od 19. století

Historie celých námořnických uniforem sahá ještě mnohem hlouběji. Samotný styl tohoto oblečení, který se podobá tomu dnešnímu, vznikl v 19. století. V roce 1817 byl totiž zaveden nový design spodních kalhot, které byly ve spodní části rozšířené. Od té doby je nosili všichni námořníky, protože to pro ně představovalo jednoduše řadu výhod proti původnímu návrhu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Výhoda spodků ve tvaru zvonu

Díky rozšířeným nohavicím si je mohli totiž v případě potřeby vyhrnout až nad kolena, což byla na moři obrovská výhoda například tehdy, když splachovali palubu. Oblečení jim tak zůstalo suché a oni se cítili pohodlně a v suchu celý zbytek dne. Nový návrh uniforem také zrychlil dobu potřebnou pro svlečení, nebo umožnil v případě nouze zauzlovat nohavice.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nový materiál známý také jako montérky

Co se týče dalšího vývoje uniforem, tak výraznou změnou prošly v roce 1901, kdy byl schválen nový materiál. Jednalo se o džínové propojky, známé také jako montérky. Tato nová tkanina se začala používat jak mezi obyčejnými námořníky, tak i mezi důstojníky a poddůstojníky. Přestože jsou uniformy nošeny v námořnictvu už celou spoustu let, stále plní svou funkci a budou se používat i do budoucna.

Zdroj: Wearethemighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články