Válečné fotografie nevznikaly jenom v černobílém provedení, dochovalo se i pár barevných

Většina lidí si myslí, že za druhé světové války se daly pořídit pouze černobílé fotografie. Opak je však pravdou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí si myslí, že během druhé světové války vznikaly pouze černobílé fotografie. Ve skutečnosti však byly první barevné fotky pořízeny ještě daleko před začátkem tohoto globálního konfliktu. Přestože fotky hrající všemi různými barvami nebyly nové, příliš se nepoužívaly. Z toho důvodu také zná většina lidí jenom černobílé umění z druhé světové války. Jasné barvy však mnohem lépe vystihovaly aktuálnost a vážnost situace. Najít barevné fotky z druhého světového konfliktu je tedy obtížné, ale zdaleka ne nemožné.

Zaměstnanci Národního muzea letectví a kosmonautiky v Americe chystají velký projekt

Velký projekt v podobě výstavy barevných fotografií z druhé světové války chystají zaměstnanci a dobrovolníci Národního muzea letectví a kosmonautiky. Fotografie mají téma americké války a jsou součástí obnovy muzea. Tento proces však není vůbec jednoduchý. Práce s fotografiemi musí být pečlivá, protože se mohou snadno a nenávratně poškodit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Život v době války zachycuje film Kodachrome, který byl tak složitě zpracovaný, že při správném uložení vypadá skvěle dodnes. Většina fotografií, které jsou v muzeu skenovány, souvisí s letectvím a zobrazuje letadla a posádky. Ukazují lidi zapojené do nejničivějšího a nejhrozivějšího světového konfliktu. Některé z nich dokonce přibližují tehdejší výrobní linky letadel. Navíc mají letci místo šedých uniforem například hnědé bundy nebo vojáci žluté záchranné vesty na vodě.

Oblíbený film Kodachrome

iZdroj fotografie: Depositphotos

Britské válečné muzeum také zveřejnilo barevné fotografie pořízené během druhé světové války na filmu Kodachrome. Fotografie jsou v originálním barevném provedení bez pozdějšího dobarvování. Podle odhadů bylo pořízeno během druhé světové války přibližně okolo 3 000 barevných fotografií, a téměř polovina se ztratila. Druhá polovina je roztroušena po celém světě, a to především v muzeích.

Zdroj: War History Online

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články