Bizarní vojenské záhady, které vás nenechají spát. Jak to, že se je nikdy nepodařilo objasnit?

Historie lidstva je doslova prošpikována různými historkami nebo konspiracemi. Stávají se součástí folklóru a nejspíše se je nikdy nepodaří objasnit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vojáci by měli mít o svých aktivitách přesné záznamy a žádná podivuhodná událost by tak neměla zůstat neobjasněna. Taková představa může mezi mnohými panovat, ale opak je pravdou. Armádní historie je plná různých úkazů a událostí, pro které neexistuje vysvětlení. Nebo jich je tolik, že není jasné, které je správné. Tohle je několik z těch nejzáhadnějších.

Tajemná světla na obloze

O úkazech UFO se na veřejnosti začalo mluvit až po druhé světové válce, především po událostech v Roswellu. Pravdou ale zůstává, že mnozí spojenečtí piloti za druhé světové války hlásili úkazy, které bychom za UFO dnes považovali. Jednalo se o světla, která viděli na obloze. Pohybovala se tak, že nemohlo v žádném případě jít o nepřátelská letadla. Měla i různé barvy, Když se k nim piloti chtěli přiblížit, rychle se vzdálila. Úkaz dodnes nikdo nevysvětlil.

iZdroj fotografie: Autor neznámý / Creative Commons / Public Domain

Zmizení poručíka Paula Whipkeyho

V 50. let se poručík Paul Whipkey sloužil ve Fort Ord v Kalifornii u letectva Spojených států. Byl účastníkem několika testů atomových zbraní a později zjistil, že tím bylo negativně ovlivněno jeho jeho zdraví. Dne 10. července 1958 se rozhodl odjet do nedalekého města a již ho nikdo nikdy neviděl. Jeho auto se našlo přes 700 kilometrů daleko s klíčky v zapalování. Možná odešel do pouště, ale tělo se nenašlo. Armáda později zničila dokumenty, které se ho týkaly. Jeho přátelé věří, že zemřel při misi CIA.

Zabití Rudého barona

Manfred von Richthofen přezdívaný Rudý baron je asi nejznámější německý stíhací pilot první světové války. Má na svém kontě mnoho spojeneckých letadel. Není proto divu, že jeho sestřelení vyvolalo senzaci. Není však jasné, kdo za ním stojí. Sestřel si přivlastňoval kanadský pilot Roy Brown. Historikové o tom pochybují. Kloní se spíš k tomu, že ho zasáhla střelba ze země.

iZdroj fotografie: Autor neznámý / Public Domain

Smrt agenta Ralpha Siglera

Armádní zpravodajský důstojník Ralph Sigler byl 13. dubna 1976 nalezen mrtvý v motelovém pokoji v Marylandu. Jeho smrt označili za sebevraždu, ale jeho manželka si na pohřbu všimla chybějících zubů a podlitin. Siegler dle všeho pracoval jako dvojitý agent a dodával Sovětskému svazu falešné informace. Pomohl také odhalit minimálně 14 agentů. Obával se o svůj život, proto mu FBI našla motelový pokoj. Není ale vyloučeno, že ho i tak objevili a zlikvidovali sovětští agenti.

Boj s neznámou opicí

Během války ve Vietnamu američtí vojáci vyráželi do džungle, která byla plná zvuků, stínů a neznámých zvířat. Shodně se svými vietnamskými nepřáteli ale měli opakovaně spatřit tvora, který měl zrzavé vlasy a vypadal jako opice. Měl být asi 180 centimetrů vysoký. Vysvětlením by byl nějaký druh lidoopa, ale žádný podobný ve Vietnamu nežije. Takže dodnes není jasné, co vojáci vlastně viděli.

iZdroj fotografie: Pixabay

Duch letadla P-40

Přesně rok po útoku na Pearl Harbor zaznamenali operátoři radarů na Havají záhadný kontakt vytvořený jediným strojem. Poslali k němu dvojici stíhaček. Její piloti byli překvapeni, když údajně zjistili, že kontaktem je americká stíhačka P-40. Když přiletěli blíže, viděli, že je plná děr od kulek. Její pilot se pohnul, zamával a pak se se strojem zřítil k zemi. Trosky se nikdy nenašly. Imatrikulační značky, které si piloti poznamenali, pochází z letadla sloužícího začátkem války na Filipínách.

iZdroj fotografie: U.S. Air Force / Public Domain

Zmizení letky 19

Letadla se občas ztrácejí, ale aby se v dobách míru ztratila celá letka, je dost neobvyklé. To se ale stalo pěti torpédovým bombardérům Avanger, které 5. prosince 1945 absolvovaly cvičný let poblíž Bermundského trojúhelníku. Když se neozývaly, byl vyslán létající člun Mariner. I ten ale zmizel. Nikdy se nepodařilo najít trosky ani těla. Možné je, že bombardéry zabloudily a došlo jim palivo a létající člun začal hořet, což byl nešvar, se kterým se potýkal. Přesto jde o příhodu, která je jedním ze základů teorií o Bermudském trojúhelníku.

iZdroj fotografie: U.S. Navy / Public Domain

Nenalezený hrob nemocnice

Za americké občanské války existovala ve městě Easton v Pensylvánii nemocnice. Protože v té době nebyla zdravotní péče na vysoké úrovni, je jasné, že v nemocnicích umíralo mnoho pacientů. To se muselo dít i zde. Ovšem nemocniční záznamy neexistují a v té době město nemělo ani hřbitov. Nikdo tak netuší, kde jsou mrtví pohřbeni. Nikdy se žádné hroby nepodařilo najít.

Existuje pro tyto případy nějaké rozumné vysvětlení?

Zdroj: Warhistoryonline

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články