Námořní pěchota se dočká v příštích letech razantních změn. Které to budou a čeho se dotýkají nejvíce?

Budoucí změny, jež by mohla námořní pěchota v budoucnosti aplikovat, mohou být zcela zásadní.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Námořní pěchotu čeká druhé kolo změn, které odkazují na velení, letectví, logistiky a pozemní boje. To by mohlo například být vyzbrojení drony pro aktivní jednotky v zámoří nebo výměna zbraní pěších praporů. První oznámení služby v roce 2020 již provedlo změny, které zahrnovaly vyřazení tanků a snížení celkové pracovní síly z roku 2020 z 186 000 na 174 000 do roku 2030.

Jaké změny Námořní pěchotu čekají

V roce 2021 sbor velitelství stanovil další kroky a naznačil úpravy, které by mohly mít dopad na jak velké tak i malé síly. A ať už udělají cokoliv, budou tyto změny nevratné. Nové změny by mohly odpovědět na otázky, jak námořní pěchota nahradí své stárnoucí lehké obrněné vozidlo, používané pro mobilní průzkum „LAV-25“. Na to však Velitel generál David Berger veřejně prohlásil, že nové obrněné pozemní vozidlo nemusí zapadnout do malého týmu a ostrovní strategie. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

„To co bude nahrazeno nemusí být vozidlo“ řekl generál, „mohlo by to být něco, co kontroluje včetně mobilního průzkumu i vzdušný prostor. Něco z toho, co nahradí LAV bude vycházet válečných her a experimentů.“ Další možná změna bude také „Experiment pěší prapor 2030“, který vezme jeden prapor z každé divize aktivní služby, aby provedl různé konfigurace sil.

Posílení vzdušných sil 

Hlavní změny vzdušných sil již byli uvedeny, kde došlo například k oříznutí počtu lehkých, těžkých a nakloněných rotorových vrtulníků, ke kterým dojde k 40ti procent složení posádky a 60ti procent bez posádky. Velitelé ale čelí další výzvě a tím je ovládání nových dronů, pro které hledají příslušné záložníky. Na stole leží model, kdy 4. námořní letecké křídlo bude provozovat a udržovat drony s aktivní službou a aktivními záložníky. To by znamenalo, že piloti v záloze podporují výcvik aktivní služby a mise v severním velení USA.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Shrnutí dalších nových změn

  • Nové využití organických přesných střeleb pro pěchotní prapory.
  • Byl zahájen vylepšený výcvikový program pěchoty.
  • Příprava odstranění tři aktivních služeb a dvou záložních praporů pěchoty.
  • Budování nového obojživelného bojového vozidla.
  • Byl zahájen odprodej dvou letek Medium Tilt-Rotor, přičemž v roce 2021 se plánuje prodej třetí
  • Pěchota se zbavila všech letadel RQ-21 a pro další experimenty představila bezpilotní systémy MQ-9A a VBat.

Zdroj: Marine Corps Times

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články