Čína plánuje použití nových raketových dronů. Mohou nést rakety, granáty i kulomety, a útočit ve skupině

Bojové drony vybavené raketami a granáty se chystají k použití. Čína se rozhodla zařadit tuto technologii do své armádní síly.

i Zdroj fotografie: Uživatel Wlodek k1 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Drony jsou novou technologií, která se rozšířila během několika posledních let. Nejdříve se používaly jako hračky, k natáčení videí a různým podobným věcem. Později se však přišlo na to, že jsou tyto malé létající stroje jako dělané pro využití v armádě. Dají se ovládat na dálku, mohou nést určité zbraně, prozkoumávat terén, a když se něco stane, nezraní se žádný člověk.

Drony mohou nést rakety, granáty i kulomety

Čína je známá tím, že má velmi početnou armádu. K velkému počtu vojáků by podle nejnovějších informací mohly přibýt nové raketové drony. Takovýto útok by potom vypadal jako nálet včel. Spousta malých létajících raketových dronových vrtulníků by naletěla na nepřátelské síly. I přes svou malou velikost jsou schopné nést minometné granáty, granátomety a kulomety. Navíc mohou vojáci vytvořit skupiny, které budou společně napadat určené cíle pomocí koordinovaných náletů.

iZdroj fotografie: Uživatel RG72 / Creative Commons / CC BY-SA

Velkou výhodou této nové techniky je, že jsou řízeny na dálku. Drony samostatně vzlétnou, vyhnou se kolizím a najdou si cestu k vytyčenému cíli. Následně voják vydá rozkaz, a dron zaútočí autonomně a koordinovaně. Jakmile splní rozkaz, vrátí se zpátky na základnu, kde automaticky přistane. Voják tedy nemusí riskovat své zdraví a řídí tuto letku z bezpečné vzdálenosti.

Kromě samostatných útoků se dá využít i více dronů společně

Tuto inovativní technologii lze spojit a vytvořit jakýsi roj až deseti dronů. Dají se kombinovat jednotlivé typy i různé zbraně, takže je tato možnost velmi účinná pro boj s nepřítelem. Lze například několik vybavit granátomety, jiné zase kulomety, a některé třeba naprogramovat tak, aby provedly sebevražedné nálety. Kombinace toho všeho zajistí maximální ničivý účinek při dostatečné bezpečnosti. Nový model dronu Blowfish A2 je schopen letět rychlostí 130 km/h a ve výzbroji může mít až 60 mm minometné granáty.

iZdroj fotografie: Creative Commons / Public Domain

Vyvíjí se nové typy dronů, pro lepší útoky

Jako další útočný dron představila Čína model Infiltrator, který je určen pro odpalování střel a raket. Pro sebevražedné útoky se bude využívat Parus S1, který se obětuje a vyhodí cíl do povětří. Nově se pracuje na vylepšeném modelu Blowfish, který je o něco větší, než jeho předchůdce, a je vyzbrojen několika typy kulometů. Jeho inovativní aerodynamika mu umožňuje střílet za letu ve větším úhlu.

Zdroj: Nationalinterest

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články