Konstrukci hangárů pro bombardéry B-21 brzdí ekologická studie

Během virtuálního meetingu projednávalo vedení Leteckých sil Spojených států americký další postup v projektu bombardérů B-21. Na této schůzce mimo další dohodli výstavbu hangárů a dalších pomocných zařízení. Na pořadu dne byla také distribuce letounů do jednotlivých center.

i zdroj fotografie: flickr
                   

Na celém projektu spolupracuje Středisko civilních inženýrů letectva společně s jednotkami inženýrů armády Spojených států amerických. Oba tyto subjekty na svojí konferenci představily další plány v celém projektu.

izdroj fotografie: flickr

Netypický přístup již od raných fází projektu

Projekt neviditelných bombardérů B-21 spustila americká armáda v roce 2014. Projekt se vyznačuje nekonvenčním přístupem již v oblastech vývoje. Při výběrovém řízení například nevyužili možnost sestavení fyzického prototypu, ale armáda použila možnost technologií virtuálního prototypu.

Oba subjekty se při svém jednání zaměřily na plánování distribuce a plánování stavby hangárů a přidružených zařízení. Stavbu nyní blokuje příprava studia, která představí dopady jednotlivých staveb na životní prostředí.

izdroj fotografie: flickr

Projekt brzdí nedostatečná komunikace

První bombardéry B-21, označované jako Raider na počet americkým letcům z náletu na Tokio z 2. světové války, poletí do Jižní Dakoty. První oficiální tréninkovou jednotku vytvoří základna v Ellsworthova letecká základna. Bombardéry dostane dle slov dodavatele základna kolem roku 2025. Dále armáda rozdistribuuje letouny do základny po celé Americe.

  • Druhá základna po Jižní Dakotě je Středisko Dyes v Texasu.
  • Jako třetí v pořadí dostane nové letouny Whitemanovo středisko v Missouri

Vedení projektu zároveň vzneslo prosbu o lepší spolupráci a komunikaci mezi jednotlivými subjekty. Zde vedení vidí velký prostor pro zlepšení, které povede k zrychlení celého projektu. Projekt od začátku také provází nesoulad armádních špiček v počtu potřebných letounů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka