Konstrukci hangárů pro bombardéry B-21 brzdí ekologická studie

Během virtuálního meetingu projednávalo vedení Leteckých sil Spojených států americký další postup v projektu bombardérů B-21. Na této schůzce mimo další dohodli výstavbu hangárů a dalších pomocných zařízení. Na pořadu dne byla také distribuce letounů do jednotlivých center.

i zdroj fotografie: flickr
                   

Na celém projektu spolupracuje Středisko civilních inženýrů letectva společně s jednotkami inženýrů armády Spojených států amerických. Oba tyto subjekty na svojí konferenci představily další plány v celém projektu.

izdroj fotografie: flickr

Netypický přístup již od raných fází projektu

Projekt neviditelných bombardérů B-21 spustila americká armáda v roce 2014. Projekt se vyznačuje nekonvenčním přístupem již v oblastech vývoje. Při výběrovém řízení například nevyužili možnost sestavení fyzického prototypu, ale armáda použila možnost technologií virtuálního prototypu.

Oba subjekty se při svém jednání zaměřily na plánování distribuce a plánování stavby hangárů a přidružených zařízení. Stavbu nyní blokuje příprava studia, která představí dopady jednotlivých staveb na životní prostředí.

izdroj fotografie: flickr

Projekt brzdí nedostatečná komunikace

První bombardéry B-21, označované jako Raider na počet americkým letcům z náletu na Tokio z 2. světové války, poletí do Jižní Dakoty. První oficiální tréninkovou jednotku vytvoří základna v Ellsworthova letecká základna. Bombardéry dostane dle slov dodavatele základna kolem roku 2025. Dále armáda rozdistribuuje letouny do základny po celé Americe.

  • Druhá základna po Jižní Dakotě je Středisko Dyes v Texasu.
  • Jako třetí v pořadí dostane nové letouny Whitemanovo středisko v Missouri

Vedení projektu zároveň vzneslo prosbu o lepší spolupráci a komunikaci mezi jednotlivými subjekty. Zde vedení vidí velký prostor pro zlepšení, které povede k zrychlení celého projektu. Projekt od začátku také provází nesoulad armádních špiček v počtu potřebných letounů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Ing. Vlastimil Černínský

Armáda je mou vášní už pár dekád, nejvíce mě přitom fascinovala 2. světová válka a její ikonické tanky, ale postupně jsem našel zalíbení i v moderních strojích – hlavně pokud jde o tanky a letadla. I složitá témata se snažím předávat tak, aby jim porozuměla široká veřejnost, obvykle formou vlastních názorů a úvah. Už na vojně jsem si vyzkoušel hezkou řádku zbraní a vozidel, a od té doby v tom pokračuji.

Zobrazit další články