USA monitoruje aktivity Ruska velmi bedlivě. To se ze všech sil pokouší blokovat vysílání amerického špionážního drona RQ-4 Global Hawk

Podle tvrzení amerických zdrojů se Rusko snaží rušit a blokovat signály z amerického dronu RQ-4 Global Hawk.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Zvýšená aktivita amerických špionážních letounů, které jsou nejaktivnější u ruských hranic lokalizovaných v Evropě, nemůže být snad pro nikoho překvapivá. USA monitoruje aktivity Ruska velmi bedlivě a své špionážní letouny, často dálkově ovládané bezpilotní drony, vysílá k jeho hranicím několikrát denně. Tyto neozbrojené letouny sbírají informace o nepřátelském území a předávají je dále. Rusko nyní údajně začalo tyto letouny rušit a blokovat.

Špionážní dron RQ-4 Global Hawk

Vojenský bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk slouží jako letecký průzkumný systém. Létá ve vysoké nadmořské výšce, disponuje velkou výdrží ve vzduchu, je pilotovaný na dálku a také je neozbrojený. Letoun je navržený k poskytování informací ve dne i v noci za každého počasí. Během své mise dokáže zmapovat značně rozsáhlé území a snímky přenáší téměř v reálném čase a ve vysokém rozlišení. To vše zvládá za pomoci řady pokročilých integrovaných senzorů a kamer.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jeden z posledních úkolů, které RQ-4 Global Hawk plní, je lokalizovaný u západních ruských hranic. U ruských hranic se také pravidelně objevují průzkumná letadla Pentagonu, mezi která patří i RQ-4 Global Hawk, a to až 2-3x denně. Letouny amerického vojenského zpravodajství zmapovaly téměř všechna ruská vojenská zařízení v Černém moři, na Krymu a na východní Ukrajině.

Rusko ruší a blokuje vysílané signály

Výskyt technologicky vyspělých průzkumných letounů v blízkosti hlavních ruských vojenských zařízení údajně zmátl ruskou armádu, která se nyní pokouší rušit a blokovat špionážní letouny RQ-4 Global Hawk. Využívá k tomu nejmodernější pozemní i letecké systémy elektronického boje s drony a maří zpravodajské aktivity USA. Do současné chvíle údajně narušila rádiový signál globálního navigačního systému a rušila signály z dronů.

iZdroj fotografie: Unsplash
Ilyushin Il 76MD 90A, letoun, kterém je založen Beriev A-100

Hlavními systémy elektronického boje, které Rusko využívá, jsou Krasukha-4, R-330M1P Diabazol, nebo R-330Zh Zhitel. Ruská armáda využívá také strategický systém rušení Murmansk-BN. Všechny systémy jsou navržené tak, aby blokovaly nepřátelské rádiové signály do vzdálenosti až 5 000 km. Rusko také po přeletu dronu nad Ukrajinou 21. 4. 2021 uzpůsobilo své letouny včasného varování a kontroly Beriev A-100. Letouny jsou založeny na dopravním letadle Il-76MD-90A, které je vybaveno nejmodernějšími systémy elektronické ingeligence (ELINT) a elektronického boje.

Zdroj: Defense World

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky