Hlavní rozdíly mezi nejlepšími americkými jednotkami SEAL Team 6 a Delta Force. Jaké jsou podmínky přijetí?

Mezi nejlepší americké jednotky patří Delta Force a SEAL Team 6. Přestože se mohou zdát na první pohled stejné, je několik věcí, které je od sebe odlišují.

i Zdroj fotografie: Uživatel Rotný Dean W. Wagner / Creative Commons / Public Domain
                   

Americké armádní jednotky patří k těm nejlepším na světě. Podstupují ty nejtěžší výcviky a cvičení, díky kterým jsou připraveni na okamžité nasazení. Mezi nejznámější špičkové jednotky americké speciální síly patří SEAL a Delta Force. Tyto jednotky jsou nejlépe vycvičeny a nasazovány po celém světě. Na první pohled se může zdát, že jsou úplně stejné, ale přesto se mezi nimi najdou určité rozdíly.

Teroristické útoky vyvolaly potřebu nových armádních speciálních jednotek

Americká armáda má už řadu let jedny z nejlepších vojáků na světě. Vznikaly různé ozbrojené síly, které nesly často dlouhé a cíleně matoucí jména. Kolem roku 1970 došlo k velkému nárustu teroristických útoků. Jednalo se o atentát na izraelské sportovce v Mnichově a další podobné. Z toho důvodu se americká armáda rozhodla, že je nutné vycvičit zcela nové týmy, právě pro boj s teroristy.

iZdroj fotografie: US military / Creative Commons / Public Domain

Armádní jednotky SEAL Team 6

Příslušníci této americké jednotky jsou právem považováni za jedny z nejlepších na světě. Na svém kontě mají řadu důležitých operací, jako je například zastřelení Usámy bin Ládina nebo osvobození kapitána Phillipse. To všechno vyžadovalo ty nejlepší vojáky. Tato jednotka má za úkol především osvobozování rukojmích, nečekané údery a skrytý průzkum.

iZdroj fotografie: Americké námořnictvo / Creative Commons / Public Domain

Podobně jako jednotky Delta Force, i tyto se mohou rozdělit v případě potřeby. Celá jednotka se dělí na dvě námořní skupiny a každou z nich tvoří dva další oddíly SEAL, tři člunové oddíly, letka lehkých vrtulníků a skupina lehkých vodních skútrů. Jejich největší síla je tedy v obojživelných operacích.

Speciální jednotka Delta Force

Jedna z nejlepších vojenských jednotek na světě Delta Force vznikla 19. ledna roku 1977. Velký podíl na jejím vzniku měl příslušník U. S. Army Special Forces, plukovník Charles Beckwith. Špičkově vycvičení muži z Delty byli nasazováni pro boj s Islámským státem. Jednotka Delta Force má k dispozici ty nejlepší zbraně, které v tu chvíli potřebuje. Jedná se například o pistole SIG-Sauer, samopaly Heckler a Koch MP5, odstřelovací pušky Barrett a další nejmodernější zbraně.

iZdroj fotografie: U.S. Special Operations Command / Creative Commons / Public Domain

Delta Force zahrnuje dvě roty zhruba po sto mužích. Celá jednotka se pak dá rozdělit podle potřeby například na čety po 16 vojácích. Dále je možné ještě rozdělení na skupiny po 8, 4 a 2 mužích podle potřeby. Vojáci jsou dokonale vycvičeni pro akci jak ve velké skupině, tak i ve dvojicích. To zaručuje individuální přizpůsobení se situaci v bojových podmínkách.

Do které jednotky je jednodušší se dostat?

Obecně pro vojáky je dostupnější Delta Force, protože do svých řad přijímá vojáky od US Marines, Národní Gardy i Pobřežní stráže. Naproti tomu dostat se mezi jednotky SEAL je mnohem těžší. Podmínkou je nejprve přijmutí do SEAL obecně, což je pro mnohé vojáky nad jejich fyzické i psychické možnosti. Většina kandidátů tedy vůbec neprojde přijímacím řízením.

iZdroj fotografie: Americké námořnictvo / Creative Commons / Public Domain

Značný rozdíl je také mezi jednotlivými výcviky obou jednotek. U Delta Force musí všichni začínat od nuly stejným výcvikem, protože jejich příslušníci mají různé výcviky z minulosti. Jinak je tomu u jednotek SEAL, u kterých jsou jen ti nejzkušenější muži, kteří následně navazují na své předchozí dovednosti a pouze je zdokonalují.

Zdroj: The Mighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články