Jak by nejspíše vypadala třetí světová válka? Konfliktu by se účastnila Amerika a Severní Korea

Třetí světová válka byla už několikrát v dosahu. Nevyzpytatelný severokorejský vůdce Kim Čong-un neustále testuje nové zbraně, které by v případném boji mohl použít.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Již řadu let se lidé obávají toho, aby nevypukl další, v pořadí již třetí, světový konflikt globálních rozměrů. První a druhá světová válka byly navzdory ne příliš vyspělé technice v porovnání s dnešní dobou nic proti tomu, co by způsobily dnešní zbraně. Člověk by si řekl, že po obrovských ztrátách jak na životech, tak na majetku, by si dnešní lidé takový konflikt nedovolili. V některých chvílích to však vypadá, že některé hlavy států tento fakt vůbec neberou v potaz a do války by se klidně pustily.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un a jeho zvláštní chování

Severokorejský vůdce Kim Čong-un je známý svou nevyzpytatelností. Navíc nikdo přesně neví, jaká je úroveň jeho zbraní. Své výzkumy jaderných a jiných bomb má totiž přísně tajné a jen těžko lze odhadovat, jak moc se připravil na případný konflikt. Jedno je však jasné. Kim Čong-un je podle jeho dosavadního chování schopen rozpoutat obrovský světový konflikt, ve kterém použije své nejmodernější zbraně a techniku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak by mohl vypadat konflikt mezi Severní Koreou a Amerikou

Severokorejský vůdce už několikrát světu vyhrožoval, že pokud nesplní jeho přání, může použít zbraně hromadného ničení. Pokud by k takovým krokům přistoupil, obratem by na to reagovala americká armáda. Při vzniku případného konfliktu je možnost, že by buď americké, nebo jihokorejské speciální jednotky zavraždili Severokorejského vůdce a tím ukončili světový konflikt. Následně by pomocí speciálních zbraní zničili i jeho velitelská stanoviště.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento scénář se zdá stále reálnější, protože Severní Korea testuje nové balistické zbraně a naopak Jižní Korea a Amerika cvičí své síly tak, aby byly schopny zničit severokorejské jaderné závody. Severní Korea je známá tím, že má k dispozici velký palebný arzenál jak konvenčních, tak i nekonvenčních zbraní. Po celá léta svět očekával možný útok Severní Korei na Americké, nebo jihokorejské cíle. Následně se předpokládalo zastavení severokorejské síly, a naopak útok amerických nebo jihokorejských sil.

Někteří odborníci v tom mají jasno

Podle některých odborníků a jejich názorů, by se v případném konfliktu Korea soustředila především na pozemní vojsko a jaderné zbraně, zatímco Američané by měli podporu jak ze vzduchu, tak z námořního hlediska. Všechno jsou však pouze teorie, protože nikdo přesně neví, jaké zbraně má Severní Korea a do jakých extrémů je jejich vůdce Kim Čong-un schopen zajít. V každém případě by tato válka způsobila škody katastrofických rozměrů, což určitě nikdo nechce.

Zdroj: Nationalinterest

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články