Storm, nové obojživelné vozidlo, které vypadá na první pohled děsivě aneb Batmobil opravdu existuje

Nové obrněné obojživelné vozidlo od firmy High Land Systém nese název Storm a je stejně účinné jak na zemi, tak ve vodě.

i Zdroj fotografie: Highland Systems / Public Domain
                   

V dřívějších dobách, kdy ještě neexistovalo žádné účinné obojživelné vozidlo, byl velký problém právě s lokálním přechodem přes vodu. Řeka nebo jezero často měnily trasy vojska, což v některých případech nebylo úplně ideální. Obojživelná vozidla jsou velkým pokrokem v armádní technice, protože si hravě poradí jak na souši, tak ve vodě. Z toho důvodu vzniká spousta projektů těchto užitečných vozů. Jedním z nich je například nový Storm od ukrajinského výrobce.

Ukrajinský výrobce představil nové obojživelné vozidlo

Nové obojživelné vozidlo Strom představila ukrajinská společnost na výstavě IREX v Abú Dhabí. Výrobce o něm prohlásil, že je to vlastně vozidlo, které funguje stejně dobře na souši i ve vodě. Je vybaveno nejmodernějšími technologiemi, jako jsou balistické ochrany, minové a ochrany proti IED. Jedná se o středně těžké víceúčelové obrněné vozidlo, které je určené pro používání při speciálních vojenských a civilních akcích.

iZdroj fotografie: Highland Systems / Public Domain

Jeho děsivý vzhled doprovází výhodné parametry

Storm měří 5,8 m na délku, 2,8 m na šířku a 2,3 m na výšku. Jeho váha činí bezmála 8 tun, což je dost na vozidlo, které se má bez problému pohybovat jak na souši, tak ve vodě. Kromě toho ještě navíc pojme šestičlennou posádku a téměř 2 tuny nákladu. Tato verze obojživelného tanku má ve výbavě hybridní dieselový motor, který je schopen vyprodukovat výkon až 2 500 koňských sil. I přes jeho relativně velkou hmotnost je schopen dosáhnout maximální rychlosti okolo 140 km/h na cestě, a 30 km/h ve vodě.

iZdroj fotografie: Highland Systems / Public Domain

Ukrajinská společnost má velké plány do budoucna

Společnost High Land System by chtěla do budoucna vyvinout nový model Stormu, který se bude schopný také potápět. Ve hře je také nový autonomní systém, pomocí kterého bude možné toto obrněné vozidlo ovládat na dálku.

Zdroj: Topspeed

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články