Co je ve válce pro americké vojáky nejtěžší kromě samotného boje

V armádě jsou kromě boje i jiné náročné věci. Vojáci čelí nejen fyzickému, ale často také velkému psychickému tlaku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý, kdo se chystá nastoupit do armády a případné válečné zóny, se musí připravit na spoustu drsných věcí a to nejen fyzicky, ale také psychicky. Všechny boje jsou plné nebezpečí a každá byť jen malá chybička může mít hrozivé důsledky. Kromě boje jsou další nebezpečné věci, které číhají na vojáky v nasazení na každém kroku.

Pošta

Přijímání nebo odesílání pošty v bojovém nasazení někdy nemusí dopadnout zrovna podle představ. Běžně se stává, že odesílané nebo přijímané balíčky přijdou k adresátovi poškozené nebo dokonce nemusí přijít vůbec. To samozřejmě způsobuje nepříjemné situace, když rodina vojáka nedostane jeho dopis a má o něj strach. Kdo by namítal, že přeci existuje online spojení; ne vždy ho lze využít, zejména v extrémně nebezpečných oblastech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jazykové bariéry

V některých zemích, kde probíhají boje, nemluví obyvatelé moc dobře anglicky, což může vytvářet nedorozumění a případné rozbroje. Američtí vojáci běžně používají různé nadávky a běžné fráze, které může protivník pochopit úplně jinak a doslovně. Jedná se například o výraz „motherf*uckerˮ. Když jej uslyší někdo z afghánských vojáků, bude tento sprostý výraz brát doslovně a to rozhodně neuklidní celou situaci.

Jídlo v bojovém nasazení

Jídlo je jednou z mála příjemných částí při armádním nasazení. V jiných zemích se však kuchyně liší a to, co má být příjemnou chvilkou, se může změnit v pravý opak. Cizí kuchyně, na kterou nejsou vojáci zvyklí, jim nemusí dělat příliš dobře. Jiné metody přípravy jídla nebo jiné koření můžou způsobovat vojákům trávící nebo jiné problémy.

Odloučení od rodiny

Válečné konflikty si žádají i vysokou odolnost vůči stresu a celkově dobrou psychickou stránku. Dlouhá doba bez rodiny a dětí může ovlivnit mnohé, někteří vojáci bývají na zahraničních misích půl roku i několik let, aniž by se podívali domů. A když už se vrátí, obvykle zase musí brzy zpět.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozdílná kultura

Američané mají jedinečný způsob života, stejně jako zbytek celého světa. V některých kulturách, ve kterých operují, je nevhodné se dívat nebo mluvit na cizí ženy. Přestože má voják dobrý záměr nebo důvod pro zahájení konverzace nebo jenom samotný pohled, může to vyvolat zbytečný konflikt ze strany protivníků.

Léky a nemoci v jiných zemích

Spojenecké jednotky dostávají všechny druhy vakcín, aby zabránily místním nemocem, které by na ně mohly číhat. V jiných zemích se vyskytují i jiné nemoci, proti kterým nemusí být američtí vojáci imunní a můžou jim způsobit vážná zdravotní onemocnění. Neočkují se však na každý typ virových infekcí a kousnutí hmyzem.

Zdroj: Wearethemighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články