Fyzickým testům a váhovým limitům se u mariňáků vyhnou matky 12 měsíců od porodu

Fyzické testy se nově netýkají žen a matek do 12 měsíců od porodu. S novým nařízením a přehodnocením politiky fyzických testů a váhových limitů přišlo velitelství Námořní pěchoty Spojených států amerických.

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

Američtí mariňáci nově osvobodili ženy po porodu od fyzických testů a váhových limitů na 12 měsíců. Původní nařízení americké armády přitom matky osvobozovalo na 9 měsíců. Námořní pěchota se tak stala druhým subjektem americké armády, která ženy osvobozuje od fyzických testů na 12 měsíců. Jako první s touto politikou přišlo americké letectvo.

iZdroj obrázku: Pixabay
Splnit limity nemusí být jednoduché

Armáda preferuje individuální přístup

Nařízení amerických mariňáků vešlo v platnost okamžitě a je koncipováno spíše jen jako doporučení. Těhotenství a mateřství se v něm chápe jako velmi individuální záležitost a záleží tak především na matce, jak se k celé věci postaví. 

Matky v armádě tak mají možnost fyzické testy podstupovat i během prvních dvanácti měsíců od porodu. Vždy je ale nutná konzultace s ošetřujícím lékařem a dodržování jeho doporučení. Mariňáci se v minulosti potýkaly s několika kauzami, kdy se v důsledku fyzických a kondičních testů zhoršil zdravotní stav matky i dítěte.

Vyřazení z plánu kontinuity činností

Pravidlo se týká také umisťování žen po porodu do programu plánu kontinuity činností. Tento program slouží k zajištění provozuschopnosti a obnovy provozu v případě mimořádných odolností. Nové matky jsou z toho programu vyčleněny.

Plán kontinuity činností se původně týkal matek pouze 9 měsíců od porodu. Nyní se doba vyřazení z programu prodloužila na 12 měsíců. Ženy, které do programu nastoupily mezi 9 a 12 měsíci od porodu, jsou z plánu kontinuity vyřazeny a nastoupit mohou až po 12 měsících od porodu.

iZdroj obrázku: Pixabay
Individuální přístup přináší výjimky

Téma těhotenství je v armádě velmi diskutované. Některé z žen v armádě napsaly na jejich velitelství žádost o přehodnocení postoje k těhotným ženám a mateřství. Je tak dost možné, že nové změny se nedotknou pouze mariňáků.

Zdroj: Military

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články