Jak si uvolnit ruce svázané stahovací páskou? Účinný fígl vám může zachránit život

Někteří lidé se připravují i na ty nejhorší možné scénáře. Občas se jim říká preppeři. Mezi takové preppery patří i airsoftový fanoušek, který má na TikToku kanál Black Winter Airsoft. Učí na něm například, jak si můžete uvolnit svázané ruce.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Elektrikářská stahovací páska je zdánlivě obyčejný kousek plastu. Stojí pár korun a ajťák u vás v práci jich má pravděpodobně spoustu, protože se s nimi skvěle stahují kabely. Ale ve své výzbroji je má i policie, armáda či různé speciální jednotky. A používají je také lidé, kteří stojí na opačné straně zákona. Tenhle obyčejný kousek plastu je totiž v mnoha ohledech lepší než klasická želízka, která mají za pasem běžní pochůzkáři.

Chytne a nepustí

Podobně jako želízka, také stahovací páska se sama od sebe stahuje. Ale protože zoubky na pásce jsou o poznání menší než na želízkách, stahuje se doslova při každém pohybu toho, kdo s ní má svázané ruce. Navíc je tenká, a tak se umí velmi ošklivě zaříznout do masa. A i když se to na první pohled nezdá, protrhnout ji nelze – rozřízla by vám ruce až na kost. Při té příležitosti by pochopitelně prořízla také tepny.

iZdroj fotografie: Depositphotos
U lana bohužel takový postup využít nelze, je mnohem pevnější.

Možná si říkáte, že je dobře, že taková stahovací páska chytne a nepustí. Ano, v rukou policejních zásahových jednotek a na rukou nebezpečných kriminálníků tomu tak skutečně je. Ale přemýšleli jste nad tím, že by se taková páska mohla dostat i na vaše ruce? Jak už jsme naznačili, policisté a vojáci zdaleka nejsou jediní, kdo ji s gustem využívají. Je oblíbená i mezi únosci a násilníky.

Jak z toho ven?

Ne, že bychom vám přáli něco zlého, ale vždycky je lepší být připraven. Podle videa z kanálu Black Winter Airsoft se šikovný člověk dostane i ze sevření stahovací pásky, ale chce to trochu cviku, vědět jak na to a zachovat chladnou hlavu. Nejlepší je využít nějaký ostrý nástroj, leckdy stačí i skleněný střep, ale ne vždy je něco vhodného v dosahu.

@blackwinterairsoft

Физика и трение господа #lifehack #прикол #лайфхак #russia

♬ оригинальный звук – Black Winter Airsoft

Pokud po ruce opravdu nemáte nic, s čím by bylo možné stahovací pásku přeříznout nebo jinak mechanicky poškodit, nepanikařte. Pomoci si můžete i vlastními tkaničkami, ale je třeba počítat s tím, že se při vašem úniku také poškodí, a tak budete možná muset prchat naboso. Protáhněte tkaničku skrz oko stahovací pásky, chyťte ji do zubů, napněte a použijte jako pilu – hýbejte hlavou a nohou nahoru a dolů. Budete překvapeni, jak rychle se stahovací páska poškodí natolik, že ji budete moci bez obav přetrhnout.

Zdroj: Black Winter Airsoft

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články