Mariňák 2. divize USMC si upekl slaninu na tlumiči AR-15 své zbraně. „Byl jsem zvědavý, jestli to jde,“ řekl

Napadlo vás někdy, jak moc se dokáže zahřát tlumič služební zbraně při střelbě? Ne? Tohoto střelce 2. divize USMC ano, a provedl proto krátký experiment.

Slanina na zbrani i Zdroj fotografie: Vice / Public Domain
                   

Střelce 2. divize USMC, vrchního praporčíka americké námořní pěchoty, Christiana O. Wadeho napadlo názorně ukázat, jak se dokáže při střelbě zahřát tlumič zbraně. Jeho vojáci si totiž při neopatrném doteku hlavní při střeleckých cvičeních způsobili řadu popálenin. Proto si usmyslel, že by mohl demonstrativně zkusit opéct slaninu na tlumiči své zbraně AR-15. Natočil na toto téma video do své série instruktážních i hobbystických videí „Střelecká fakta, či mýty“.

Experiment v podobě upečení slaniny

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc se dokáže tlumič hlavně automatické zbraně zahřát, když střílíte kulky jednu za druhou v dlouhých dávkách? Vrchní praporčík americké námořní pěchoty, Christian O. Wade nad touto otázkou přemítal dost dlouho na to, aby byl ochotný pomocí obyčejné slaniny ukázat, že nejde jen o pár stupňů Celsia.

Opečená slanina pomocí zbraně iZdroj fotografie: Businessinsider / Public Domain

Wade, střelec 2. divize USMC, se rozhodl uskutečnit experiment, zahrnující rychlou palbu dávkami s plátky slaniny na tlumiči, aby ukázal, jak se na rozžhaveném tlumiči při střelbě může slanina opéci až do křupavého stavu. Tento názorný experiment využil pro svou videosérii „Střelecká fakta, či mýty“. Tyto videa mají za cíl zábavnější formou upozorňovat vojáky i laiky na různé aspekty a důsledky používání mariňáckých střelných zbraní.

Povedlo se slaninu upéct?

Wade se v jednom ze svých videí obrací na své diváky se slovy: „Upečeme si trochu slaniny, jen na ukázku, jak moc se tlumič dokáže rozpálit, a navíc mám hlad. Tohle je tak americké, jak si jen dokážete představit“, zatímco co obtáčí několik plátků slaniny kolem tlumiče své AR-15. Dále říká „Jen aby bylo jasno, tohle nedělejte s vaší přidělenou zbraní USMC. Nedoporučuji to, může vás to dostat do problému.

Na videu můžete vidět, jak je hlaveň obtočena plátky slaniny a jak potom Wade celou tuto krásu (jak by řekl labužník) obalí do hliníkové fólie. Pak zahájí delší palbu dávkami na určený cíl. Dokáže se takto přesvědčit, že se tlumič může zahřát střelbou natolik, aby usmažil plátky slaniny? Již po několika výstřelech se zpoza fólie začne vykrádat kouř. Očividně to funguje. Po pár minutách přerušované střelby dávkami se slanina skutečně dokřupava opekla.

Zkusili byste tento experiment taky?

Zdroj: Nationalinterest, Taskandpurpose, Guns

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články