5 míst, kde souboje na život a na smrt nejsou zločinem ani dnes. Má to však mnoho ale

Souboje jsou již dlouhou dobu ve světě zakázané. Pokud se o ně někde v Evropě pokusíte, policie proti vám zasáhne a zabití soka nejspíše kvalifikuje jako vraždu.

i Zdroj fotografie: Ilja Repin / Public Domain
                   

Vyřešit svůj spor s někým soubojem bylo v minulosti docela běžné. Soupeři si vybrali zbraně a za určitých podmínek se utkali. Existovaly i kodexy takových soubojů a za zabití soka vám nic nehrozilo. Nám asi nejznámější způsob je pistole s jednou kulkou a střelba soupeřů na deset kroků. Tímto způsobem zahynul třeba Alexandr Sergejevič Puškin. Ale i dnes teoreticky najdete několik míst, kde se do souboje můžete pustit a nejspíše vyváznete bez trestu.

Neklidný Afghánistán

Se svým soupeřem můžete zkusit souboj uspořádat v kmenových oblastech Afghánistánu či Pákistánu. Zde hraje čest a její ochrana velikou roli. A jelikož do oblastí většinou zákonná moc Afghánistánu nebo Pákistánu nedosahuje, u kmenových vůdců, kteří tu rozhodují, by pravděpodobně souboj o čest nejspíše prošel. Ovšem jenom myšlenka se do těchto oblastí vydat je v současnosti přinejmenším bláznivá.

iZdroj fotografie: Pixabay
Pastýř v Afghánistánu

Ostrov Pitcairn

Pitcairn, ležící v Pacifiku, je jeden z nejopuštěnějších ostrovů na zemi, který dnes obývá zhruba pět desítek obyvatel. Jsou zde údajně dva policisté a žádný právník. Jde o zámořské území Velké Británie, ale mají tu i vlastní zákony. Ten týkající se napadení nějaké jiné osoby mluví o pokutě ve výši 100 dolarů (2200 korun). Pokud ji zaplatíte, neměl by být se soubojem nejspíše žádný problém. I když je to jen teorie.

iZdroj fotografie: Jens Bludau / Creative Commons / CC BY-SA
Lodě v přístavišti na Pitcairnu

Západní Sahara

Území spadá teoreticky pod jurisdikci Maroka, které samozřejmě žádné souboje nedovoluje. Pravdou ale zůstává, že je všude jen poušť. Navíc zde vládnou i náboženské tradice a místo je dnes i centrem terorismu. Ne, že by tu tedy byl nějaký souboj dovolený, ale o zákonnost nějakého souboje se v této odlehlé oblasti nejspíše nikdo starat nebude. Ovšem cesta sem je nebezpečná, nejen kvůli teroristům, ale i kvůli drsné přírodě.

iZdroj fotografie: Pixabay
Poušť v Maroku

Mezinárodní vody

Představa, že když plujete v mezinárodních vodách, tak na vás žádný stát nemůže, je chybná. Každá loď je registrována v nějaké zemi a v mezinárodních vodách na ní platí tedy zákony této země. Teoreticky byste ale třeba mohli najít v mezinárodních vodách nějaké skalisko, které si nikdo nenárokuje. Vzdát se svého občanství a doufat, že o vašem souboji nikdo nebude vědět. Ale než byste takové místo našli, asi byste měli tisíc šancí si spor vyříkat.

iZdroj fotografie: Pixabay
Osamělý ostrov

Uruguay má zákon

Státem, kde mají zákon o soubojích, je Uruguay. Byl přijatý v roce 1920 a poslední souboj podle něho se uskutečnil mezi dvěma politiky v roce 1971. Další se měl konat mezi policejním inspektorem a novinářem v roce 1990, ale policista si vše nakonec rozmyslel. Souboje byly v roce 1992 zakázané. Není ale vyloučeno, že byste mohli parlament a prezidenta přesvědčit, aby vám souboj povolili.

iZdroj fotografie: Felipe Restrepo Acosta / Creative Commons / CC BY-SA
Palacio Legislativo v Montevideu

Jaký druh souboje o svoji čest byste si zvolili?

Zdroj: Wearethemighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky