Německá armáda musí z Afghánistánu včetně vojáků stáhnout i všechny zásoby piva. To bude doma asi velká párty

Německo na základě dohody s NATO a USA stahuje své vojáky z Afghánistánu, přičemž včetně velkých zásob piva v zemi nadále zůstává i 1100 vojáků.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Za 20 let působení německé armády v Afghánistánu se v zemi vystřídalo na 100 000 vojáků. Momentálně jich 1100 stále v zemi přebývá. V dubnu tohoto roku, ale oznámilo USA, že svá vojska z Afgánistánu do 11. září 2021 stáhne. K USA se přidalo několik zemí včetně Německa, které řeší nebývalý problém a to, jak dostat ze země zásoby alkoholu kvůli jeho zákazu. Okolo 22 500 litrů alkoholu musí pryč. 

Alkohol se nesmí držet, prodat ani konzumovat

Do Afghánistánu je přísný zákaz dovozu alkoholu. Jedinou výjimku tvořila právě německá základna Camp Marmal, nedaleko města Mazár Šaríf, kde měli vojáci k dispozici až 2 plechovky piva denně. Změna nastala právě s oznámení o stažení vojsk.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Důvodem bylo to, že v zemi údajně vzrostlo násilí. To vedlo k zákazu konzumace alkoholu. A tak zůstává na základně zaseknuté obrovské množství alkoholu, u kterého momentálně řeší, jak se jej zbavit. A zásoby jsou opravdu nemalé. 

Za porušení zákazu pokuta nebo zbičování

Ve skladech základy Camp Marmal je více než 60 000 plechovek piva a několik stovek lahví vína a sektu. Německo alkohol v zemi prodat nesmí, protože jen pouhé držení, prodej nebo konzumace jsou v Afghánistánu nezákonné. Kdo by tento zákon porušil vystavuje se trestu až 60 ran bičem, vězením nebo zaplacením pokuty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Likvidace je z ekologického hlediska taktéž nemožná. Dne 7. června oznámil mluvčí německé armády, že již zajistili civilního dodavatele, který veškerý alkohol dopraví zpět do vlasti a následně ho prodá. Ziskem by měl pokrýt náklady na přepravu. Učiněno tak bude po úplném odchodu vojáků ze základny Camp Marmal.

Zdroj: Warhistoryonline

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články