Armádní logistici se během výcviku zdokonalovali v noční střelbě, řízení a bojových drilech

Čeští vojáci měli možnost zdokonalit si své schopnosti během komplexního polního výcviku, který trval dva týdny. Zúčastnilo se ho téměř 300 armádních příslušníků.

i Zdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
                   

Vojáci ze 143. zásobovacího praporu Lipník nad Bečvou, nedávno úspěšně dokončili logistické cvičení. Jednalo se o náročný dvoutýdenní komplexní polní výcvik, který se konal ve Vojenském újezdu Libavá. Zúčastnilo se ho celkem téměř 300 vojáků, kteří tak dostali příležitost pro zlepšení svých schopností, zejména však sloužil k rozvoji odborných vševojskových činností a tělesné zdatnosti jednotlivců.

Jedinečná zkušenost při výcviku za úplné tmy

Vojáci si díky tomuto cvičení mohli znovu po více než roční pauze oživit manipulaci s útočnými puškami a pistolemi v nočním prostředí. Ve většině případů jsou tato cvičení prováděna za snížených světelných podmínek, tentokrát však bránila sebemenšímu světlu v podobě měsíčního svitu zatažená obloha, takže vojáci čelili naprosté tmě. V těchto podmínkách je odlišné nejen pozorování a rozpoznávání cíle, ale také dokonce samotná obsluha a manipulace se zbraněmi.

iZdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR

Zdokonalovali se rychlé a správné reakce

Výcvik byl mimo jiné zaměřen také na taktický rozvoj, kdy se zkoumaly reakce armádních příslušníků na případné napadení nepřítelem, dělostřelecký přepad, bojové drily a překonávání nebezpečných prostor. Většina připravených situací by ve skutečném boji mohla opravdu nastat a cílem tedy bylo pochopit a natrénovat správné a taky rychlé postupy a reakce. V této části výcviku se vojáci také museli prezentovat odsunem a následným ošetřením raněného, včetně poskytnutí případné první pomoci.

iZdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR

S výcvikem pomáhal trenažer s názvem Jakub

Součástí výcviku byla také tělesná příprava v podobě vojenského lezení. Vojáci byli seznámeni se základními pravidly této činnosti, přičemž si ji hned poté vyzkoušeli v praxi. K tomu jim napomohl speciální lezecký trenažer s názvem Jakub. Ten je vhodný jak pro naprosté začátečníky, tak i pro zkušené lezce. Díky této moderní technice měli vojáci možnost zdokonalit své schopnosti i v náročnějších podmínkách, do kterých by se během služby mohli dostat.

Chtěli byste si někdy vyzkoušet podobný vojenský výcvik?

Zdroj: AČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Potraviny, které přirozeně překonají únavu aneb Energie na celý den a prospěšné látky k tomu
adbz.cz
adbz.cz
Skvrny od oleje a paliva je potřeba odstranit co nejdřív. Dají se vyčistit i bez námahy