Prvním vojákem obviněným z vniknutí do Kapitolu je člen Národní gardy

Spojené státy americké obvinili dva americké policisty z účasti na protestech a demonstracích v Kapitolu. Jeden z obviněných má přímé vazby na Národní gardu. V době účasti na protestech byli oba policisté mimo výkon služby.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Jacob Fracker a Thomas Robertson se vyfotografovali při vniknutí do washingtonského Kapitolu během protestů 6. ledna. Fotografii, na které před sochou amerického důstojníka provádí obscénní gesta, umístili na svoje soukromé sociální sítě. V současné době fotografii ze sociálních sítí stáhli.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Oba dva policisté jsou na nucené dovolené

Fracker i Robertson slouží u policejní jednotky Rocky Mount ve Virginii. Jejich policejní oddělení jim nařídilo dovolenou a po obvinění je oba dva suspendovalo. Fracker a Robertson jsou obviněni z vědomého vstupu do zakázaného prostoru bez předchozího povolení. Obvinění jim vláda Spojených států sdělila 13. ledna

Jacob Fracker patří k aktivním zálohám pozemních jednotek Národní gardy ve Virginii. V minulosti sloužil u amerických mariňáků. Fracker je první osoba spojená s útokem na Kapitol aktivně působící u armády Spojených států amerických. Svoji minulost u armády má ale i Thomas Robertson, ten sloužil u armády v 90. letech minulého století.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Oba obvinění se vyjádřili pouze na sociálních sítích

Virginská Národní garda se k celému případu nevyjadřuje. Podle jejich oficiálního prohlášení by vypuštění jakýchkoliv informací narušilo vyšetřování případu Jacoba Frackera. Oba obvinění dostali možnost se pro americká média vyjádřit.

  • Jacob Fracker se k celému případu nevyjadřuje.
  • Thomas Robertson je nedostupný.

Fracker se ovšem k celému případu vyjádřil na sociálních sítích. Podle jeho příspěvku si není vědomý toho, že by překročil zákon. Celý svůj projev považuje jen za uplatňování svobody slova. V podobném duchu se nese prohlášení i Thomase Robertsona, které umístil na sociální sítě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články