Prvním vojákem obviněným z vniknutí do Kapitolu je člen Národní gardy

Spojené státy americké obvinili dva americké policisty z účasti na protestech a demonstracích v Kapitolu. Jeden z obviněných má přímé vazby na Národní gardu. V době účasti na protestech byli oba policisté mimo výkon služby.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Jacob Fracker a Thomas Robertson se vyfotografovali při vniknutí do washingtonského Kapitolu během protestů 6. ledna. Fotografii, na které před sochou amerického důstojníka provádí obscénní gesta, umístili na svoje soukromé sociální sítě. V současné době fotografii ze sociálních sítí stáhli.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Oba dva policisté jsou na nucené dovolené

Fracker i Robertson slouží u policejní jednotky Rocky Mount ve Virginii. Jejich policejní oddělení jim nařídilo dovolenou a po obvinění je oba dva suspendovalo. Fracker a Robertson jsou obviněni z vědomého vstupu do zakázaného prostoru bez předchozího povolení. Obvinění jim vláda Spojených států sdělila 13. ledna

Jacob Fracker patří k aktivním zálohám pozemních jednotek Národní gardy ve Virginii. V minulosti sloužil u amerických mariňáků. Fracker je první osoba spojená s útokem na Kapitol aktivně působící u armády Spojených států amerických. Svoji minulost u armády má ale i Thomas Robertson, ten sloužil u armády v 90. letech minulého století.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Oba obvinění se vyjádřili pouze na sociálních sítích

Virginská Národní garda se k celému případu nevyjadřuje. Podle jejich oficiálního prohlášení by vypuštění jakýchkoliv informací narušilo vyšetřování případu Jacoba Frackera. Oba obvinění dostali možnost se pro americká média vyjádřit.

  • Jacob Fracker se k celému případu nevyjadřuje.
  • Thomas Robertson je nedostupný.

Fracker se ovšem k celému případu vyjádřil na sociálních sítích. Podle jeho příspěvku si není vědomý toho, že by překročil zákon. Celý svůj projev považuje jen za uplatňování svobody slova. V podobném duchu se nese prohlášení i Thomase Robertsona, které umístil na sociální sítě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky