Ruský ministr obrany zhodnotil vojenské cvičení Caucasus 2020

Ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu uspořádal tiskovou konferenci, na které shrnul výsledky vojenského cvičení Caucasus 2020. To se poněkud nečekaně odehrálo navzdory zhoršující se koronavirové situaci v Rusku.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Při cvičení ruská armáda nasadila:

  • 79 500 vojáků
  • 280 tanků
  • 450 obrněných transportérů a dalších lehkých vojenských vozidel
  • 200 odpalovačů raket a mobilních dělostřeleckých systémů

Věrná simulace moderních ozbrojených konfliktů

Podle ministra obrany bylo cvičení zaměřené na nové doktríny při spolupráci jednotlivých složek ruské armády a na boj ve složitých podmínkách. Cvičení také mělo co nejvěrněji simulovat situace, které na moderních bojištích mohou na organizovanou armádu čekat, například partizánské bojůvky, nastražené miny a pasti, bombové a pumové útoky či podobné nepříjemnosti.

Vojáci se v těchto obtížných podmínkách soustředili na precizní využití všech typů zbraní s přihlédnutím ke skutečnosti, že případné pochybení může vést k nechtěným ztrátám na životech mezi civilním obyvatelstvem regionu. Tomu byly přizpůsobeny nároky kladené na průzkumné oddíly a stroje určené k získávání informací bez lidské posádky, například drony a další bezpilotní letouny.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Ruští vojáci si během celé akce vyzkoušeli bojové nasazení nových taktických formací obrněných vozidel a helikoptérové brigády

Nové formace i zbraně

Ruští vojáci si během celé akce vyzkoušeli bojové nasazení nových taktických formací obrněných vozidel a helikoptérové brigády. Zvýšená pozornost byla věnována kombinovanému nasazení různých složek armády, například pěchoty a tanků za spolupráce s dělostřelectvem a elitními výzvědnými jednotkami.

Ministr Šojgu si také pochvaloval úspěšné nasazení nových protiletadlových zbraní, které do výzbroje ruské armády přibyly teprve nedávno. Jedná se o systémy S-300V4, S-400 Triumf a Buk-M3, kterým se v rámci cvičení úspěšně dařilo likvidovat i ty nejrychlejší řízené rakety. Ty během cvičení imitovaly moderní taktické střely.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články