Tři mobilní týmy očkují důchodce na Hradecku

Tři mobilní týmy vyslala hradecká Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany k očkování klientů sociálních center na Hradecku. Očkování začalo v úterý 12. ledna. Během prvního dne vojáci naočkovali 182 lidí. Univerzita obrany tak doplnila čtyři očkovací týmy, které fungují o víkendech celý den a v týdnu odpoledne.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Očkování probíhalo i ve zbylých dnech v týdnu. Tříčlenné týmy navštívily domovy důchodců a sociální centra na Hradecku. Týmy ve složení lékař, zdravotní sestra a administrativní pracovník navštívili centra jako:

  • Domov důchodců v Biřičkách,
  • SeneCure SocialCentrum v Hradci Králové.

Projekt zaštiťuje Roman Chlíbek. Vedoucí katedry epidemiologie Fakulty vojenského zdravotnictví Hradec Králové a předseda České vakcinologické společnosti se přímo na očkování sám podílí. Chlíbek uvádí, že s očkováním pokračují i v následujících lednových týdnech.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Pozitivní přístup na všech stranách

Samotné očkování vnímají pozitivně jak klienti a personál sociálních center, tak i jednotliví lékaři a zdravotní sestry. Očkování nepoznamenaly žádné organizační problémy. Stejně tak se celé akci vyhnuly i zdravotní problémy očkovaných klientů. 

Samotná aplikace podle všech zúčastněných zabírá o poznání méně času, než původně počítali. Rozmrazená vakcína, která se uchovává v -70 °C, má trvanlivost pouhých 6 hodin. K tomuto limitu se ale týmy Univerzity obrany ani zdaleka nepřiblíží.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Očkování je pro klienty cesta k běžnému životu

S pozitivním přístupem jednotlivých klientů se podle Chlíbka setkávají jednotlivé týmy především díky možnému návratu do běžného režimu. Pro klienty domovů důchodců a sociálních center je očkování cesta k opětovným návštěvám příbuzných a známých.

Ředitelka domova důchodců Daniela Lusková odhaduje, že do konce března proočkují 95 % klientů a 70 % personálu a zaměstnanců. Ve svém domově důchodců má přitom 340 klientů, o které se stará zhruba 240 zaměstnanců.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Prodej uhlí hýbe světem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vše o Tollundském muži, 2 400 let starém bažinatém těle. Byl tak dokonale zachován, že byl považován za nedávnou oběť
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Přírodní prostředky, které odstraní hlen při infekci: Kurkuma, zázvor nebo také horká pára
adbz.cz
adbz.cz
Doba sušení prádla se zkrátí na polovinu: Do pračky stačí přidat ručník, funkční je také metoda „na burrito“