USA: Základní výcvik nedokončilo méně rekrutů než obvykle

Základní výcvik rekrutů americké armády, takzvaný boot camp, se v angličtině stal synonymem pro tvrdý dril, který jde až na samou hranici lidských možností. A to nejen ve vztahu k fyzickým limitům člověka, boot camp je extrémně náročný také po psychické stránce.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Řada rekrutů proto základní výcvik nedokončí. V loňském roce byl však počet odpadlíků nebývale nízký. Jak je to možné?

Za vším hledej koronavirus

Světová pandemie koronaviru se pochopitelně promítla i do dění v americké armádě. Řada rekrutů se během výcviku dostala do karantény, a tak je namísto tvrdého drilu v terénu čekala samotka na hotelovém pokoji nebo vojenské ubytovně, podle možností konkrétního výcvikového tábora. V některých táborech se pak výcvik branců dočasně zastavil úplně. Klesl také počet dobrovolníků, kteří se do armády hlásili.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Výcvik nedokončilo více rekrutů než obvykle

Karanténa v aquaparku

I výcvik, který byl úspěšně zahájen a proběhl, měl svá specifika. Například jedna skupina branců pro americké námořnictvo strávila většinu výcviku v karanténní bublině, byli uzavřeni v aquaparku ve státě Illinois. Aby to neznělo příliš lákavě, vězte, že v bazénech probíhal opravdový výcvik. Aquapark ostatně v té době stejně nemohl být otevřený pro veřejnost.

iZdroj obrázku: Pixabay
O kolik úspěšnost poklesla?

Pokles o tři procenta

V normálních letech výcvik nedokončí téměř 11 % branců, podíl se pochopitelně liší u různých typů jednotek. Letošní podíl branců, kteří výcvik nedokončili, je zhruba 7,6 %, tedy o více než tři procenta nižší. Pentagon sice tvrdí, že navzdory pandemii a všemožným hygienickým opatřením byl letošní výcvik stejně tvrdý, a tedy i kvalitní, jako v minulých letech, řada odborníků tohle tvrzení rozporuje. Pokles počtu branců, kteří výcvik nedokončili, je podle nich způsoben:

  • Omezením některých náročných bodů výcviku
  • Menším množstvím branců, kteří na armádu nemají
  • Větší benevolentností velitelů výcviku
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články