V loňském roce byl v České republice již druhý rokem vyhlášen Týden solidarity, věnovaný podpoře potřebných vojáků a jejich rodin

Vojenský fond solidarity je projektem Ministerstva obrany a Charity Česká republika, přičemž počátek spolupráce těchto institucí se datuje do roku 2014. Jedná se o projekt péče o potřebné vojáky v činné službě a o jejich rodinné příslušníky.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Solidarita je potřeba

Jak vyplývá z veřejného prohlášení předsedkyně výboru tohoto fondu, díky pravidelným i mimořádným příspěvkům ze strany samotných vojáků, ale i dalších fyzických a právnických osob, bylo možno z prostředků fondu poskytnout pomoc v konkrétních případech, a to například

  • s uhrazením hypotéky
  • s uhrazením základních výdajů, nebo 
  • se zajištěním péče o sirotky.

V každém případě se jedná o vojáky nebo jejich rodiny, postižené zraněním nebo úmrtím v aktivní službě.

Týden solidarity 2019 

Ministr obrany v loňském roce poprvé vyhlásil Týden solidarity, který navazuje na Den válečných veteránů, 11. listopad, který se slaví zejména v zahraničí jako připomínka konce první světové války, ale připomínán je také v České republice jako významný den, tedy nikoliv státní svátek. Mezinárodním symbolem se stal květ vlčího máku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Myslí se na rodiny vojáků

Týden solidarity byl v roce 2019 vyhlášen v prvním prosincovém týdnu a jeho cílem bylo připomenout náročnou a rizikovou práci vojáků, ukázat jednotlivé příběhy a akcentovat sounáležitost, která k armádě neodmyslitelně patří. Díky tomuto projektu bylo zvýšeno povědomí veřejnosti o životě vojáků a díky příspěvkům celé řady dárců vojenských i civilních došlo i k významnému nárůstu prostředků Vojenského fondu solidarity.

Týden solidarity 2020 

První adventní týden letošního roku byl opět prohlášen Týdnem solidarity, který je sice primárně cílen na vojáky a zaměstnance Ministerstva obrany a dalších institucí působících v tomto resortu, vítána je ale samozřejmě pomoc z každé strany.   

Částka, kterou se podařilo letos vybrat, zatím nebyla zveřejněna, ale v loňském roce tento týden přinesl téměř 600 tis. Kč do rozpočtu fondu. Ministr obrany letos osobně přispěl v rámci Týdne solidarity částkou 20 tis. Kč.

Pokud byste rádi přispěli, ale letos jste o tomto speciálním týdnu neslyšeli a nemohli jste se tak akce účastnit, můžete využít některý z dalších způsobů, jak vysoce potřebnou činnost fondu podpořit. Příspěvky můžete zasílat pravidelně nebo jednorázově na transparentní účet fondu nebo můžete využít formu dárcovské SMS. Finanční prostředky lze poskytnout na účet fondu také přímo v České spořitelně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články