Zaměstnanci Ministerstva obrany opět pomohli Klokánku. Tentokrát zásobou ochranných potřeb

Stalo se již velmi pěknou tradicí, že zaměstnanci sekce ekonomické a sekce nakládání s majetkem Ministerstva obrany společně s podřízenými agenturami každoročně pomáhají Klokánku v pražských Štěrboholech. Letos byla dodávka pomoci přeci jen specifická, neboť se jednalo především o roušky, respirátory a dezinfekční pomůcky.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Ty by Klokánku měly vydržet minimálně na půl roku.

Letošní pomoc skutečně přichází vhod

Například v loňském roce Klokánek obdržel darem velké množství nejrůznějších školních potřeb. Letos bylo potřeba charakter daru přizpůsobit, což se ale perfektně povedlo – a vedení Klokánku je každoročně za tuto materiální pomoc velmi vděčné. Právě oni přišli s nápadem, že by se jim letos hodily nejvíce právě tyto ochranné pomůcky, kterých je obecně velký nedostatek a zaměstnanci byli schopni jejich přání vyhovět. Dary jsou každoročně použity na zajištění aktuálních potřeb Klokánku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Děti v Klokánku pomoc potřebují

I děti v Klokánku zažívají těžké časy

Letošní složitá situace samozřejmě zasáhla i děti umístěné v tomto zařízení. Jindy velmi nabitý program plný aktivit a možností je letos omezen na minimum a tato tísnivá doba dopadá nejen na pracovníky Klokánku, ale také na samotné děti. Ty si samy prošly velmi nepříjemnou životní zkušeností a bohužel se ani teď nemohou cítit zcela v bezpečí.

Přechodné místo pro ohrožené děti

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Díky financím mají děti lepší život

Štěrboholský Klokánek aktuálně pečuje o 28 různě starých dětí. Děti, které zde bydlí, mají k dispozici sedm oddělených bytových jednotek, které se maximálně snaží přiblížit životu v normální rodině. Klokánky totiž nejsou obyčejná ústavní zařízení, ale stávají se přechodným domovem pro ty děti, které si prošly domácím násilím, týráním či zanedbáváním. Mohou se však zde ocitnout i děti, které mají hospitalizovaného rodiče nebo se jejich rodina ocitla v tíživé sociální situaci. Děti zde mohou zůstat do doby, než se podaří jejich situaci nějak vyřešit. Obvykle pak putují do pěstounských rodin nebo k osvojení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Letní dovolená se letos Čechům prodraží. Ceny pohonných hmot jdou totiž opět nahoru
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I obyčejné oregano má co nabídnout, má antibakteriální a protizánětlivé účinky
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru