Zaměstnanci Ministerstva obrany opět pomohli Klokánku. Tentokrát zásobou ochranných potřeb

Stalo se již velmi pěknou tradicí, že zaměstnanci sekce ekonomické a sekce nakládání s majetkem Ministerstva obrany společně s podřízenými agenturami každoročně pomáhají Klokánku v pražských Štěrboholech. Letos byla dodávka pomoci přeci jen specifická, neboť se jednalo především o roušky, respirátory a dezinfekční pomůcky.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Ty by Klokánku měly vydržet minimálně na půl roku.

Letošní pomoc skutečně přichází vhod

Například v loňském roce Klokánek obdržel darem velké množství nejrůznějších školních potřeb. Letos bylo potřeba charakter daru přizpůsobit, což se ale perfektně povedlo – a vedení Klokánku je každoročně za tuto materiální pomoc velmi vděčné. Právě oni přišli s nápadem, že by se jim letos hodily nejvíce právě tyto ochranné pomůcky, kterých je obecně velký nedostatek a zaměstnanci byli schopni jejich přání vyhovět. Dary jsou každoročně použity na zajištění aktuálních potřeb Klokánku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Děti v Klokánku pomoc potřebují

I děti v Klokánku zažívají těžké časy

Letošní složitá situace samozřejmě zasáhla i děti umístěné v tomto zařízení. Jindy velmi nabitý program plný aktivit a možností je letos omezen na minimum a tato tísnivá doba dopadá nejen na pracovníky Klokánku, ale také na samotné děti. Ty si samy prošly velmi nepříjemnou životní zkušeností a bohužel se ani teď nemohou cítit zcela v bezpečí.

Přechodné místo pro ohrožené děti

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Díky financím mají děti lepší život

Štěrboholský Klokánek aktuálně pečuje o 28 různě starých dětí. Děti, které zde bydlí, mají k dispozici sedm oddělených bytových jednotek, které se maximálně snaží přiblížit životu v normální rodině. Klokánky totiž nejsou obyčejná ústavní zařízení, ale stávají se přechodným domovem pro ty děti, které si prošly domácím násilím, týráním či zanedbáváním. Mohou se však zde ocitnout i děti, které mají hospitalizovaného rodiče nebo se jejich rodina ocitla v tíživé sociální situaci. Děti zde mohou zůstat do doby, než se podaří jejich situaci nějak vyřešit. Obvykle pak putují do pěstounských rodin nebo k osvojení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Vstup Ukrajiny do EU: Zelenského nový dokument nepotěší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko se našich nových tanků od Německa nebojí, protože jsou z 90. let. Je fakt, že naší šanci na obranu nijak nezvýší
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rizikem cystitidy (zánětu močového měchýře) je rozšíření infekce do ledvin: Tipy na prevenci a léčbu
adbz.cz
adbz.cz
Naše babičky myly skleničky octem a rýží. Tak se dají vyčistit i úzké nádoby a veškeré sklo se bude lesknout