Zatrénujte si jako vojáci armádního letectva. Tyto posilovací cviky vás dostanou do formy během pár dnů

Pravidelný pohyb by měl být rutinní záležitostí každého z nás. Nastavte laťku ještě výš a zkuste si náročný trénink americké armády.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vojáci jsou skvělým příkladem toho, že je možné udržet si vrcholovou formu i dlouhodobě. Mechanika běžného armádního tréninku spočívá nejčastěji ve cvičení s vlastní vahou, navazující na pokročilou taktiku kondiční přípravy, která vám umožní nejen spalovat kalorie, ale také správně zapojit všechny energetické systémy, nabrat svalovou hmotu a zlepšit celkovou vytrvalost. A jestli to chcete vzít ještě o level výš, sáhněte po zátěžové vestě, výsledky se tak dostaví ještě rychleji.

Nezanedbejte rozcvičku

Před každým posilováním je nutné se pořádně rozcvičit. Svaly je potřeba rozehřát, abyste si zbytečně neublížili.  Při rozcvičce nezapomeňte správně dýchat. Pravidelné hluboké nádechy nosem a výdechy ústy pomohou rovnoměrně rozvádět kyslík po těle, což je nutné pro správnou funkci svalů. Nedostatečně okysličená krev totiž vede k pomalejší regeneraci svalů, a to pak může vyústit ve svalovou horečku. Takže nikdy nepřestávejte dýchat!

iZdroj fotografie: Depositphotos

Skvělou formou rozcvičky je takzvaná pyramida. Zahrnuje kliky, vzpěry a krátký sprint či skákání přes švihadlo. V prvním kole uděláte 1 klik, 1 vzpěr, sprint na 100 metrů či 15 sekund přes švihadlo. V každém dalším kolem přidáváte 1 klik a 1 vzpěr navíc a tímto způsobem pokračujete až do deseti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud by vám tato varianta rozcvičky neseděla, můžete místo toho zaběhnout 1 000 metrů a udělat 55 vzpěrů a kliků. Každý cvik si také můžete přizpůsobit svým potřebám, cvičení by pro vás mělo být sice výzvou, ale příjemnou. Na konci rozcvičky se také nezapomeňte pořádně protáhnout.

Kalisthenika se zátěžovou vestou

Samo o sobě náročné cvičení zvané kalisthenika je skvělou variantou posilování s vlastním tělem. Není potřeba nákladného náčiní a namísto uzavřené posilovny můžete cvičit i venku. Když však ke kalisthenice přidáme ještě zátěžovou vestu o hmotnosti 10 až 15 kilogramů, budeme se již blížit spíše vzpírání, a to už může být pro některé z nás pořádná výzva.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakou zátěž zvolíte, je samozřejmě na vás. Můžete začít s 10 kg vestou či rovnou skočit na 20 kg, nikdy se však zbytečně nepřepínejte. Zátěž byste měly vždy přidávat postupně. Pokud zvládnete s přehledem 20 obyčejných kliků, zkuste přidat 10 kg zátěž. Pokud i to zvládnete, můžete zátěž ještě zvýšit. A nyní už k samotnému cvičení.

Na půl cesty ke vzpírání

Následující cviky budete opakovat vždy ve třech setech. Cílem je v jednom setu udělat co nejvíce cviků. Mezi sety dělejte pauzy 20-30 sekund, můžete však jet celý set bez pauz. Po dokončení celé sady přejděte na minutu do pozice prkna, a následně začněte další sadu. Mezi jednotlivé sady si můžete či nemusíte dávat přestávky, záleží na vás. Po dokončení celého cvičení odložte veškerou zátěž a zaběhněte 1500 metrů. Uvidíte, že bez zátěže se vám poběží opravdu dobře.

Celé cvičení bude vypadat takto:

  • Maximální počet kliků
  • Pauza 20- 30 sekund
  • Maximální počet shybů
  • Pauza 20 – 30 sekund
  • Maximální počet dipů
  • Pauza 20- 30 sekund
  • 1 minuta prkno
  • Sadu opakovat x3
  • Běh na 1500 metrů bez zátěže

Trénink se řadí mezi pokročilé, můžete si jej však vždy upravit dle své aktuální fyzické kondice a zátěž i počet cviků přidávat postupně. Tento druh cvičení je také skvělým způsobem, jak z kardia a běžné kalistheniky přejít krok po kroku na vzpírání. Poskytne vám skvělý základ ke zvedání těžkých vah a pro tělo to nebude tak velký skok.

Troufnete si na náročný trénink amerických vojáků?

Zdroj: Military

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články