Granát může posloužit jako alarm. Stačí ho jen trochu upravit. Při výpadku proudu vás nezklame

Pokud jste někdy vybírali alarm, který byste si pořídili do vašeho domu, asi vás vůbec nenapadlo uvažovat o granátu. Avšak i z něho jde jeden vyrobit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Alarm, který si níže popsaným způsobem můžete vyrobit, je vhodný k použití v nejrůznějších situacích. Můžete si ho instalovat u domu nebo ho využít při kempování. Jedno je ale jisté – pokud pro jeho výrobu nemáte správné vybavení, nesestrojíte ho. Základem je totiž granát, který se v České republice nevyrábí a nepoužívá. Níže popsanou „vychytávku“ tak mohou použít (s trochou nadsázky) jen vášniví sběratelé granátů, uživatelé darknetu nebo ti, kteří se rozhodnou přestěhovat do USA.

Když jeden alarm nestačí

Pokud jste si koupili alarm, který pokryje pouze část vašeho pozemku nebo nemovitosti, můžete stát o druhý, který by zajistil zbylou část. Nebo jste se vydali kempovat a kolem stanu si chcete vytvořit bezpečný prostor, do kterého nikdo nevnikne bez vašeho vědomí. V obou případech se dá použít „vychytávka“, kterou si vyrobíte pomocí části ručního dýmového granátu. Obecně je možné rozlišovat granáty signální a útočné. K výrobě avizovaného alarmu je potřeba zapalovač dýmového, čili signálního granátu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
V našich podmínkách bude nejspíš nejvýhodnější vsadit na klasické alarmy

K výrobě budete potřebovat část zapalovače ručního dýmového granátu (tedy hlavu granátu, zbavenou o vrhovou pojistku a další mechanismy, které by koupi činily ilegální), zápalky, provázek (lanko nebo cokoliv podobného) a jeden šroub a hřebík. V USA příslušné pomůcky koupíte ve specializovaných obchodech. V České republice seženete pouze zápalky, tedy iniciátory palných zbraní. (Zápalka je mechanicky iniciovaný roznětný iniciátor, který se používá k zážehu nábojek malorážového střeliva.)

Postup je triviální

Nejprve si vytyčíte prostor, který chcete zabezpečit. Vždy to musí být plocha, přes kterou se dá napnout lanko, třeba mezi dvěma stromy. Ve druhém kroku si vezměte k ruce šroub a šroubovák a na první strom šroub částečně přišroubujte. Do vzniklé mezery mezi hlavičkou šroubu a stromem omotejte jeden konec lanka, pevně ho zavažte a volný konec odstřihněte. Nyní přejděte k druhému stromu. Zde budete připevňovat zapalovač granátu, a to ve stejné výšce jako šroub. Skrz díru po vrhové pojistce protáhněte hřebík a celek přitlučte ke stromu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zápalky do nábojnic určených pro lovecké zbraně

Dejte při tom pozor, aby vám pouzdro na zápalky směřovalo kolmo nahoru. Poté protáhněte druhý konec lanka očkem pojistky, napněte ho a uvažte. V posledním kroku vložte zápalku do pouzdra. Myslete na to, že zápalka musí jít do pouzdra snadno vložit.

V tomto bodě máte alarm připravený. Když „vetřelec“ zavadí o lanko, pojistka granátu se vysune a mechanicky se aktivuje zápalka. Tato aktivace vydá hlasitý zvuk, který zní jako výstřel. Protože se jen vysunula pojistka, můžete alarm nastavovat opětovně, a to vždy výměnou zápalky a natažením a zajištěním zapalovače granátu.

Zdroj: Skilled Survival

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články