Jak otevřít zabouchnuté dveře snadno, rychle a bez zámečníka? Trik s platební kartou a kancelářskou sponkou ušetří tisíce

Při zabouchnutí dveří nastává velice nepříjemná situace. Zámek dveří se však dá pomocí několika způsobů hravě překonat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každé dveře jsou vybaveny bezpečnostním zámkem pro zabezpečení bytu nebo jiného prostoru. Velký problém nastává, když si majitel bytu zabouchne dveře a zrovna u sebe nemá klíč. V takové situaci jste nuceni se odkázat na pomoc zámečníka, který vám pomůže problém vyřešit. Pokud se však rozhodnete řešit celou situaci sami, je několik zaručených způsobů, jak zabouchnuté dveře otevřít za pomoci dostupných nástrojů. Všechny vyžadují trpělivost a chladnou hlavu.

Otevření dveří pomocí platební karty

Platební karta je věc, kterou má velká většina lidí vždy při sobě. To je také největší výhoda tohoto způsobu. Nejdříve je nutné si zvolit kartu, která se dá ohýbat. Kdyby byla tak tvrdá, že by se při sebemenším ohnutí zlomila, zámek by s ní otevřít nešel.  Kartu zasuňte mezi dveře a rám přesně v místě nad zasunutým zobáčkem. Kartu táhněte směrem dolů a zároveň se pokoušejte otočit klikou. Zobáček by se měl díky platební kartě vysunout z rámu a vy jednoduše otevřete dveře. Tento trik funguje pouze u nezamčených dveří.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sada napínáků a kancelářských sponek

Otevírání dveří pomocí napínáků a sponek je velmi náročný způsob, jak otevřít zabouchnuté dveře. Vyžaduje velkou zručnost, trpělivost ale také šikovnost. Postup je následovný. Nejprve vložte do spodní části zámku napínák a do horní kancelářskou sponku. Poté na obě součástky rovnoměrně a pomalu tlačte tak, aby zajížděly do zámku součastně. Pomocí sponky se snažte postupně pozvednout všechny kolíčky zámku. Jedině tak ho totiž můžete odblokovat a otevřít dveře.

Jak otevřít dveře s řetízkem

Dveře zajištěné řetízkem se dají otevřít tehdy, když je řetízek alespoň trochu povolený. Nejprve si sežeňte pružnou gumičku, nejlépe nějakou delší a pevnější pro dobrou manipulaci. Protáhněte jeden konec řetízkem a potom okem gumičky tak, aby se vám okolo řetízku vytvořila stahovací smyčka. Následně se pokuste druhý konec gumičky navléknout na konec kliky. Poté na kliku zvenčí zatáhněte, a vlivem vypružení gumičky dojde k odjištění řetízku, který vám brání dveře otevřít.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zdroj: The Secretary Umiverse

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články