Výzva pro kutily, jak si vyrobit lovecký luk ze starého vyřazeného kola. Děti budou v sedmém nebi

Pokud vám doma leží nevyužité kolo, třeba to, kterému již odrostly vaše děti, zkuste si z něj vyrobit lovecký luk.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S tímto jednoduchým návodem si ze svého starého kola vyrobíte střelnou zbraň, která svým tvarem připomíná typ kladkového luku. Nutno zdůraznit, že se nebude jednat o střelnou zbraň tak, jak ji vykládá zákon, ale na případný lov v postapokalyptickém světě by vám měla stačit. Pokud nepřemýšlíte tak moc dopředu, můžete s ní se svými dětmi sestřelovat na zahradě plechovky z plotu.

Příprava materiálu

Předně si připravte nějaké kolo, které můžete zničit, nebo si obstarejte samotné kolo (lhostejno zda přední či zadní) a duši. Dále budete potřebovat štípačky, přímočarou pilu (nebo pilku na kov), kousek drátku, stahovací pásky, šrouby, které odpovídají průměru děr na ráfku a nůž. Aby se vám luk pohodlně držel, můžete si připravit slabší lano či provaz, nebo obětovat pár starších triček.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Na obrázku vidíte kladkový luk, jehož tvar by měl připomínat vámi vyrobený luk

 V prvním kroku si pomocí štípaček vyčistěte kolo od výpletu. Následně si vezměte k ruce přímočarou pilu, ráfek rozřízněte na poloviny a jednu polovinu následně znovu přepulte. Získáte celkem tři díly, které k sobě složíte. Centrální díl tvoří polovina ráfku, krajní díly tvoří jeho čtvrtiny. Krajní díly přiložte ke středovému tak, abyste dostali jakousi vlnovku. Vše k sobě připevněte šroubky, které utáhněte opravdu pevně a následně ještě zajistěte stahovacími pásky.

Utahujte, utahujte a ještě jednou utahujte

Doprostřed středového dílu nasaďte jeden kryt rukojeti, aby se vám luk celkově lépe držel a pevně ho uvažte. K uvázání vám postačí slabší provázek. Aby se s lukem co nejlépe manipulovalo, vezměte si lano a obtočte s ním středovou část luku. Místu, kde máte připevněný kryt rukojeti, se vyhněte – buď použijte dva kusy lana, které připevníte z obou stran, nebo lano protáhněte mezi krytem rukojeti a ráfkem. Důležité je vše pevně utahovat. Konce můžete zajistit opět stahovacími pásky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V posledním kroku si vyrobte tětivu vašeho luku. Budete k tomu potřebovat dva proužky nařezané cyklistické duše a drátek, který bude mít na obou koncích očka. Očkem drátku protáhněte jeden proužek duše a pevně ho připevněte ke konci luku – k tomu použijte opět stahovací pásky, které pevně utahujte. Stejně pokračujte i na druhém konci luku a pohlídejte si, aby byla tětiva napnutá.

Zdroj: Skilled Survival

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články