Sekundový armádní trik pomůže usnout kdekoliv a kdykoliv do 10 vteřin. Už žádné probdělé noci

Lidé, kteří mají problémy s usínáním, mohou využít některý z těchto způsobů. Ty vám pomohou usnout za tu nejkratší možnou dobu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velká spousta lidí má v dnešní době problémy s usínáním. Někteří si před spaním pouští televizi, jiní vsází na čtení. Ačkoliv je vědecky prokázáno, že sledování televize před spaním není dobrou volbou, někomu právě tato činnost pomáhá. Je také dokázané, že přílišná snaha usnout může mít za následek úplně opačný efekt a bude udržovat lidské tělo v bdělosti. Existuje však několik ověřených triků, které vám mohou pomoci i při tak zdánlivě jednoduché činnosti, jako je usínání.

Jak usnout do 10 vteřin

Většina lidí si myslí, že usnout tak rychle není možné, nebo to vyžaduje nějaké magické kouzlo. Existuje však vojenská metoda, která to vše zařídí. Vznikla v námořnictvu a jejím úkolem bylo pomoci členům armády usnout nejpozději do dvou minut. Trik je však nutné nějakou dobu trénovat, aby dobře fungoval. Jeho celková délka je přibližně 120 sekund, avšak posledních 10 stačí k nejrychlejšímu usnutí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Postup je jednoduchý. Nejprve uvolněte celý obličej, včetně svalů uvnitř úst. Následně pusťte ramena, uvolněte napětí a nechte ruce klesnout na stranu těla. Vydechněte, uvolněte hrudník, nohy, stehna a lýtka. Dále si vyčistěte mysl na 10 vteřin tím, že si představíte nějakou relaxační scénu. Pokud to nezabralo, tento krok zopakujte. Pomocí tohoto triku byste měli usnout za několik málo sekund.

Jak spolehlivě usnout do 60 sekund

Jednoduchým trikem pro mnohem rychlejší usnutí je metoda dýchání 4–7–8. Nejprve položte špičku jazyka k hornímu patru za přední zuby. Na tomto místě držte jazyk po celou dobu cvičení, pouze v případě nouze si navlhčete rty. Mírně otevřete pusu a při vydechování vydávejte hlasitý zvuk. Následně zavřete pusu, nadechněte se nosem a počítejte do 4. Poté na 7 sekund zadržte dech s následným 8sekundovým hlasitým výdechem. Nakonec se už jen čtyřikrát plně nadechněte.

Jak usnout do 120 sekund

Nejprve si zkuste říct, že chcete zůstat vzhůru. Paradoxně může tento způsob fungovat a vy tak usnete rychleji. Z různých průzkumů a testu vyplynulo, že ten, kdo má paradoxní úmysl, usíná mnohem rychleji než ostatní. Další možností je vizualizace nějakého klidného místa. Pokud tedy nemůžete usnout, zkuste si ho představit. Zapojte fantazii a v hlavě si vybavte vodopád, vůni mechu, vody nebo jiné uklidňující zvuky a věci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další možnosti, jak rychleji usnout

Pokud vám ani tyto metody nezabírají a vy se celé noci pouze převalujete ze strany na stranu, zkuste několik běžných způsobů, které mohou pomoci. Dejte si například před ulehnutím do postele teplou sprchu, vyhněte se alespoň půl hodiny před plánovaným spánkem televizi nebo počítači, zkuste umístit mobilní telefon do větší vzdálenosti od postele nebo si v místnosti otevřete okno, aby se zchladil vzduch uvnitř.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články