Až neuvěřitelné záběry ukazují, jak střílí z brokovnice naprostí mistři; problém jim nedělá střelba z otočky nebo bez míření

Zasáhnout cíl a nikdy neminout je úctyhodné, ale trefit se i poslepu, z otočky, nebo třeba těsně po chycení hozené zbraně, to chce tvrdý trénink i talent.

Hlaveň brokovnice i Zdroj fotografie: Uživatel Pat WilsonCZ75 / Creative Commons / CC BY
                   

Ačkoliv není do brokovnice používán jeden projektil, ale „hrst“ broků, s nimiž je o něco snazší zasáhnout cíl (alespoň na kratší vzdálenost), přesto to není úplně jednoduché. Asi každý, kdo zkusil střílet na asfaltové holuby, může dosvědčit, že trefit letící disk chce dlouhý trénink. Ale to, co předvádí elitní střelci na YouTubovém kanále Dude Perfect, je úplně jiná liga. Jejich zásahy jsou neuvěřitelné; střílí rychle, z neobvyklých pozic a za neobvyklých situací.

Z brokovnic střílí i bez míření

Jedním z důvodů, proč mohou střelci z Dude Perfect dosahovat takových výkonů, jsou samotné zbraně, v nichž mají více nábojů, a navíc střílí v poloautomatickém režimu, což jim umožňuje pálit více ran za sebou. Ale je to pouze jedna z podmínek, tou nejdůležitější bude dozajista usilovný trénink. Je jisté, že museli vypálit na střelnici doslova tisíce ran, než se naučili své zbraně tak perfektně ovládat, jelikož někdy zasahují i bez míření.

Profesionální střelba z brokovnice iZdroj fotografie: Armáda Spojených států amerických
Profesionální střelba z brokovnice

Už úvod, kdy střelci ukazují střelbu na čtveřici disků, dokazuje, že jejich umění není ledajaké; vyhodit totiž čtyři předměty vlastní rukou, a pak je jeden po druhém sestřelit, je velice obtížné. Stejně tak jako střílet při klikování, nebo dokonce z pravé, a záhy z levé ruky. Neméně působivé je, když vezme střelec do každé ruky jednu pušku, zatímco jeho kolega vyhodí dva disky, a on je ve stejném okamžiku z obou zbraní zasáhne.

Sestřelovat dokáží i přes zrcadlo

Další zajímavý kousek představuje střílení bez míření. Ačkoliv to není jednoduché, střelba od boku asi tolik nepřekvapí, ovšem ani střelba na disk letící za střelcovými zády, a to jenom s pomocí zrcadla, není problém. Stejně tak jako zasahování cílů z brokovnice držené nad hlavou, a přitom ani nevadí, že jich je hned 7. Co rána to zásah. Střílet ale dokáží také z otočky, a rovněž sestřelovat vyhazované patrony s naprostou přesností.

Americký tank M4A3 Sherman

Video-test ukazuje, kolik za sebou postavených 300kg ocelových trezorů dokáže prostřelit tank M4 Sherman z 2. světové války

Vedle toho jsou tu ale i zásahy doslova z kategorie zázraků. Představte si, že vyhodíte disk, přítel vám hodí z výšky patronu, kterou zachytíte v nabíjecím otvoru, a disk stačíte sestřelit. Oslnivé je i přehazování zbraně a nábojů jeden druhému, a sestřelování letícího cíle vyhozeného v ten samý okamžik; stejně jako usměrnění basketbalového míče přímo do koše. Umění střelců asi nemá praktické využití, ale jako show je prostě skvělé.

Neuvěřitelné kousky při střelbě brokovnicí

Jaký ze zásahů považujete za ten nejobtížnější?

Zdroj: DudePerfect
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články