Základní pravidla, jak úspěšně přežít zombie apokalypsu. Kdo ví, pandemie napovídá, že se můžou jednou hodit

Pokud by zemi postihla nějaká epidemie měnící lidi na zombie, je třeba dodržovat několik základních pravidel, jak přežít. Nebezpečí nikdy nepomine, ale vaše šance mohou mnohonásobně vzrůst.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Takzvaná zombie apokalypsa je především vděčným námětem filmařů, ale nikdo neví, zda něco podobného nemůže nastat. Události posledního roku ukázaly, že příroda je nevyzpytatelná a může stvořit různé nákazy. Pokud by podobná přišla, bylo by třeba dodržovat několik základních pravidel přežití, která by zmenšily šance, že skončíte na jídelníčku oživlých mrtvol toužících po vašem mase nebo mozku.

1. Ozbrojte se

iZdroj fotografie: Pixabay

Dobré zbraně by byly jistě základ. Pistole nebo útočná puška mohou pomoci nejen v případě napadení zombie, ale i proti dalším přeživším s nekalými úmysly či k lovu. Jejich nevýhodou je hlučnost, která k vám může nalákat ostatní a skutečnost, že vám jednou dojdou náboje. Nepostradatelný by byl jistě dobrý nůž a ruční zbraně jako sekera, mačeta a další. S těmi se nejen můžete bránit, ale jsou to i užitečné nástroje. Pořiďte si luk nebo kuši.

2. Obrňte se

Pokud nechcete, aby vás zombie pokousali, nebude od věci si nějak chránit tělo. Teoreticky ideální obranou by bylo rytířské brnění, ale to je velmi těžké a asi byste se v něm nechtěli pohybovat. Dobrou volbou by mohly bát plastové sportovní chrániče či štít, které v pohybu nebrání. Ale neochrání vám celé tělo.

3. Buďte v kondici

Protože nejlepší ochranou před zombie je útěk, budete se muset udržovat v dobré fyzické kondici. Tu navíc budete potřebovat i pro řadu fyzických činností, které zajistí vaše přežití. Pokud se budete muset vydávat do zastavěných oblastí pro zásoby, určitě by nebylo od věci znát základy parkouru. Přeskočit zeď nebo z domu na dům vás může jednou zachránit.

4. Mějte zdravotnické zásoby

iZdroj fotografie: Pixabay

Najít lékaře v době zombie apokalypsy bude nemožné. Jakékoli zranění nebo nemoc pro vás může být fatální. Udělejte si zásobu základních zdravotnických potřeb pro léčbu zranění nebo nemocí, včetně univerzálních antibiotik a dalších. Životnost léčiv bude omezená, z dlouhodobého hlediska bude dobré znát léčivé účinky bylin a triky, které se používaly před vznikem moderní lékařské vědy.

5. Spojte se

Logickým krokem pro přežití je větší skupina osob. Ta se může snadněji bránit proti nepřátelům nebo zombie. V případě vašeho zranění či nesnází vám ostatní pomohou. Být ve skupině lidí je dobré i pro psychiku. Nevýhodou mohou být spory uvnitř komunity, proto je vhodné zavést pravidla soužití. Snažte se zůstat ve spojení i s jinými skupinami, mohu mít něco, co akutně potřebujete.

6. Najděte bezpečné místo

iZdroj fotografie: Pxhere

Skupina, se kterou bude přežívat, potřebuje bezpečné místo k bydlení. Ideální je region, kde bylo nízké zalidnění. Tím klesá pravděpodobnost, že v okolí bude mnoho zombie. Místo by mělo mít dostatek čerstvé pitné vody, okolí vhodné pro zemědělství, případně jiný zdroj potravy jako moře či řeku pro rybaření. Ideální je obtížný přístup či plot.

6. Pěstujte a chovejte

Vytvořte si udržitelný systém produkce potravin. Pro vaše přežití bude nutné, abyste měli dostatek pestré stravy. Musíte proto pěstovat ovoce, zeleninu i nějaké obilí. Vždy si schovejte semena na další sezonu. Zkuste chovat domácí zvířata jako slepice, prasata, kozy či krávy. Případně koně pro přepravu.

7. Buďte připraveni utéct

iZdroj fotografie: Pixabay

Ačkoli budete někde na samotě, vždy hrozí nebezpečí, že vás zombie nebo nepřátelé najdou. Mějte proto připravené základní zavazadlo a dobré boty, se kterým můžete okamžitě vaše místo opustit. Ideální je mít vytypováno několik míst, kde se setkáte s přáteli, případně kam se přesunout a založit novou kolonii.

Zdroj: The Security Umiverse

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články