Boomerang Warrior-X: pěchotní systém k detekci střelce

Ke zvýšení ochrany vojáků mimo obrněné transportéry a jiná bojová vozidla vyvinula společnost Raytheon BBN Technologies pěchotní systém k detekci střelce Boomerang Warrior-X. Ten si může voják před misí snadno navléci na výstroj.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Boomerang Warrior-X je koncipovaný tak, aby umožnil okamžitou identifikaci nepřátelského střelce nebo snipera, lokalizoval ho a umožnil tak vojákům pod palbou jednak se adekvátní krýt a jednak palbu efektivně opětovat. V porovnání s ostatními podobnými produkty je Boomeang Warrior-X levný, ale účinný obranný systém, který je navíc snadno přenosný.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Boomerang Warrior-X prochází řadou vylepšování

Designové řešení

Boomerang Warrior-X využívá jeden senzor, který se připevňuje na rameno vojáka. Ihned po aktivaci je schopen detekovat jednotlivé výstřely snipera i souvislou palbu rychlopalných zbraní. Jednotlivé Boomerangy spolu umí komunikovat, pokud jsou správně nastavené, a tak může velitel jednotky z dat sesbíraných z přístrojů jednotlivých vojáků snadno velmi přesně identifikovat, odkud nepřítel střílí. Maximální dosah přístroje je 500 m. Systém je schopen být na jedno nabití v plném provozu 12 hodin, na delší mise je možné přibalit náhradní, neboť celé zařízení váží pouhých 340 gramů.

Bojové využití

Systém si umí lokace, ze kterých bylo stříleno, také uložit do paměti, odkud je lze při vyhodnocování mise dodatečně načíst. Umí také sledovat pohyb nepřátelského střelce ve vymezeném prostoru. Je využitelný v zastavěném území i v přírodě, při změně terénu navíc není třeba měnit nastavení. Proto jej lze využívat prakticky při každé misi.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nabízí zajímavé možnosti využití

Hlavní funkcionality

Od svého uvedení na trh je Boomerang Warrior-X pochopitelně vylepšován. V současné době patří mezi jeho hlavní funkcionality, které vojáci nejvíce ocení:

  • Zobrazuje azimut, vzdálenost a převýšení pozice, na které se nepřítel nachází
  • Je provozuschopný ve všech pozicích (ve stoje, vkleče, při plížení)
  • Kompenzuje zkreslení z vlastního pohybu vojáka, který ho využívá
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky