Každý člověk má právo chránit svůj život. Jaké jsou doporučené kompaktní střelné zbraně pro skryté nošení

Získat zbrojní průkaz, který vám umožňuje legálně vlastnit a nosit zbraň, není v současnosti pro bezúhonného a zdravého občana České republiky příliš velký problém.

i Zdroj fotografie: Askild Antonsen / Creative Commons / CC BY
                   

Pokud se necítíte příliš bezpečně a chcete se spoléhat spíše na sebe než na policii, můžete si pořídit zbraň. Samozřejmě legálně, bezúhonnému člověku stačí složit patřičné testy a získá zbrojní průkaz. Pak ale budete stát před volbou, jakou zbraň si pořídit. Nesmysl je nějaká těžká a neobyčejně silná. Jednak se pronese, budete ji mít problém nosit dlouho a její existenci skrývat. I proto vznikly takzvané kompakty, tedy silné zbraně, ale co nejmenší a nejlehčí. Toto jsou ty jedny z nejlepších, jejichž koupí neprohloupíte.

Glock 26 nebo 27

Pistole Glock jsou jedny z nejznámějších na trhu, patří ke klasice. Mnozí lidé dokonce tvrdí, že jsou to ty nejlepší zbraně pro skryté nošení na světě. Oba typy jsou téměř shodné. Glock 26 bez zásobníku váží 559 gramů, druhá pistole jen nepatrně více. Zásadní rozdíl je ve střelivu. Glock 26 používá klasické náboje 9×19 milimetrů, Glock 27 silnější 40 S&W. Do zásobníku se mu vejde devět nábojů, u slabšího modelu o jeden více.

Ruger LC9

Malá zbraň, kterou velmi snadno skryjete. Její hmotnost je jenom 485 gramů. Avšak na střelnici od ní neočekávejte nějaké zázraky v podobě extrémně přesné střelby na delší vzdálenost. Používá klasické náboje 9×19 milimetrů, což je více než dostačující na obranu. Do zásobníku jich nabijete sedm.

iZdroj fotografie: James Case / Creative Commons / CC BY
Ruger LC9

Beretta Nano

Velmi kvalitní zbraň, jedna z nejlepších na trhu. Byla navržena tak, aby neměla žádné výstupky, o které by se mohla zachytit při nošení pod oblečením. V zásobníku má jenom šest nábojů ráže 9×19 milimetrů, takže rozhodně není určena pro nějakou dlouhodobou střelbu. Má hmotnost 562 gramů, patří tak k těm o trochu těžším kompaktním pistolím.

Kel-Tec PF-9

Oblíbená volba pro jedince, kteří chtějí lehkou a kompaktní zbraň za velmi rozumnou cenu. Její hmotnost je pouhých 360 gramů, takže při nošení o ní nebudete téměř vědět. Lze ji pořídit za cenu jen mírně převyšující 10 tisíc korun, ale na obranu je více než dostatečná. Používá náboje 9×19 milimetrů, kterých má v zásobníku celkem sedm.

Colt Mustang XSP

Pistole pro ty, kteří mají rádi legendární Colt 1911, ale nemohou, nebo nechtějí tuto masivní zbraň nosit u sebe. Menší verze používá menší náboje .380 ACP. V zásobníku jich je pouhých šest. Ale při nošení se můžete těšit na příjemnou hmotnost 375 gramů. Pro Čechy může být potěšující, že vlastníkem společnosti Colt je Česká zbrojovka, dnes působí firmy pod značkou Colt CZ Group.

iZdroj fotografie: Michael E. Cumpston / Creative Commons / CC BY-SA
Rozebraný Colt Mustang

SIG Sauer P938

Další ze zbraní, která je inspirovaná Coltem 1911, a proto vypadá tak trochu jako jeho zmenšená kopie. Patří mezi dražší varianty zbraní pro skryté nošení. Její koupí ale získáte kompaktní pistoli o hmotnosti 454 gramů. Používá se do ní klasické střelivo 9×19 milimetrů. Do zásobníku této zbraně se vejde šest nábojů.

Zdroj: TechInsider

Jakou střelnou zbraň byste si vybrali pro skryté nošení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina dostane velkou pomoc. Nově dodané tanky budou něčím výjimečné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Výhody platební brány pays proti konkurenci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Snižuje riziko rakoviny kůže, je šetrná k srdci a zlepšuje zrak: Proč pravidelně jíst mrkev
adbz.cz
adbz.cz
Microgreens: Zásobárnu vitamínů si snadno vypěstujete doma