Nizozemsko pro své vojáky kupuje ochranné masky Avon Protection FM50

Celosvětová pandemie koronaviru ovlivňuje také dění v armádách většiny vyspělých zemí. Právě ozbrojené složky jsou totiž v krizových chvílích nasazovány ke zvládání pandemie a k zajištění vnitřní bezpečnosti země či zachování adekvátní zdravotní péče. Bez nadsázky tak lze říci, že vojáci jsou spolu s lékaři a zdravotnickým personálem v první linii boje proti koronaviru.

i Zdroj fotografie: PxHere.com
                   

Generální štáby proto od počátku minulého roku intenzivně řeší, jak vojáky před nemocí pokud možno co nejefektivněji ochránit.

izdroj fotografie: cbnw

Avon Protection

Protože se jedná o respirační onemocnění, které se šíří zejména kapénkami, základní formou ochrany je pochopitelně obličejová maska s adekvátními antivirovými filtry. Nizozemská armáda proto nyní nakupuje nové masky od firmy Avon Protection, která se již osmdesát let zaměřuje na výrobu ochranných pomůcek pro armádní i civilní využití a patří k absolutní špičce v tomto oboru.

Adaptovatelná maska

Celoobličejová ochranná maska FM50 sice nebyla původně koncipována jako ochranný prostředek proti virovým nebo bakteriálním onemocněním, ale s odpovídajícím filtrem dokáže ochránit i před koronavirem. Maska vznikala ve spolupráci s americkým federálním ministerstvem obrany a v současnosti už ji má ve své výbavě řada států NATO, z těch evropských můžeme jmenovat například:

  • Belgii
  • Finsko
  • Norsko
izdroj fotografie: cbnw

Maska se díky unikátnímu šestibodovému systému přizpůsobí tvaru lebky a obličeje každého jednotlivce a je tak maximálně nepropustná. Zároveň umožňuje svému nositeli pít, aniž by masku musel sejmout, což ocení zejména vojáci nasazení na koronavirových nemocničních jednotkách.

Pokud jde o bojové využití, maska je plně kompatibilní s komunikačními systémy, které běžně využívají armády zemí NATO. Další systémy lze s maskou propojit pomocí ECP portu pro elektronickou komunikaci. Unikátní hledí masky je odolné proti poškrábání i nárazu a nezkresluje optické vjemy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
NATO vstupuje do války, zní z Kremlu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Používat protilodní střely Ch-22 na pozemní cíle je zrůdnost, osádka bombardéru nikdy neví, co vlastně může trefit
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 jednoduché triky, díky kterým usnete jako miminko: Od vlnového cvičení až po osvědčenou jógovou pozici pro uvolnění těla
adbz.cz
adbz.cz
Psí strach z vysavače se může stupňovat: Jak ho to odnaučit dřív, než ztratí důvěru ke svému majiteli