Hitlerovy technologické pokusy 2. světové války byly ambiciózní, avšak neúspěšné

Německo použilo ve druhé světové válce brutální taktiku a výzbroj, včetně takových vozidel, která působila děsivě. Sousední země ovládla Evropu díky špičkové technologii.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některé nápady byly velmi kreativní, a nemohly být realizovány. Mnoho z prototypů neprošlo výrobou, jiné měly maximální využití. Taková stroje sice Němcům válku nevyhrály, ale staly se jakýmsi symbolem toho, že ačkoliv nefunkční, tak děsivě vypadající vozidla se dostala do podvědomí. Německé tanky byly ve válce běžné, ale vymykal se Panzer VIII Maus. S hmotností 188 tun se stal nejtěžším obrněným vozidlem, jaké bylo kdy vyrobené.

Odvážný model letadla nebo neovladatelné bombardéry

Taktické průzkumné letadlo, to měl být model Blohm & Voss 141, který vynikal skvělým designem a ocasní plochou, díky které vypadá, jako by někdo spojil bombardér se stíhacím letadlem. Když se v roce 1944 válka obrátila proti Němcům, „kamikadze“ útoky nebyly ničím výjimečným. Fieseler Fi-103R byla létající bomba, která byla vystřelena na cíl a voják se poté musel dostat pomocí padáku do bezpečí seskočením z ní. Bylo jich nakonec vyroben jen několik, k úlevě případných „pilotů“.

iZdroj fotografie: Unsplash

Některé vozy dokonce předběhly dobu, ale nebyla technologie na to, aby mohly v praxi fungovat. Jedním z nich je Junkers Ju-287, což byl vícemotorový bombardér. Vyrobeno ale bylo jen několik prototypů. Četné mechanické problémy měli Němci s technikou Horten Ho 229, tento model nebyl nikdy uveden do výroby a jediný exemplář najdete v Smithsonově muzeu ve Spojených státech.

Neobvyklá letadla kolikrát ani nevzlétla

Cílem projektu Mistel bylo mít letadlo, které unese ozbrojený dron a odhodí ho na plochu. Prototypy letadel byly používány celou válku, ale jejich úspěšnost byla nulová. Na pohled jsou velmi zajímavé. V roce 1944 bylo postaveno nejtěžší letadlo Blohm & Voss BV 238, které mohlo přistávat na vodě. Tank a motocykl – že to nejde dohromady? Motocyklový tank Kettenkrad je jasným důkazem, že si s touto kombinací poradil jeden německý inženýr. Byl poháněn vodou a snadno se udržoval.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sebevražednou misi musel absolvovat pilot, který nasedl do stroje Bachem BA 349 Natter. Jednoduše zatáhl za páčku, aby se uvolnily rakety. První zkušební pilot byl zabit a přežila jich nakonec jen hrstka. Pro Německo to byl krok vedle. Goliath bylo malé dálkově ovládané vozidlo vypadající jako minitank. Dostalo se do oblastí, převracelo tanky, a dokonce bylo vybaveno několika bombami.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články