Mohl Adolf Hitler přežít druhou světovou válku? Někteří odborníci jeho smrt popírají hned z několika důvodů

Kolem smrti Hitlera a jeho manželky vznikla po druhé světové válce spousta otazníků. Některé z nich se dokonce nepodařilo vyřešit dodnes.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Těsně před koncem druhé světové války Adolf Hitler věděl, že prohrál. V reakci na tento fakt se rozhodl i se svojí manželkou spáchat sebevraždu. Okolnosti tohoto činu nejsou přesně známé a názory na to, co se v tu chvíli opravdu stalo, se liší. Nejpravděpodobnější se však jeví varianta, že se Hitler zastřelil a jeho manželka otrávila. Následně měla jejich těla vynesena, polita benzínem a spálena. Američané však ničemu takovému nevěřili, a rozhodli se ho hledat i na těch nejvzdálenějších místech světa.

Hitlerovu smrt popírají někteří odborníci

Hitler se svou manželkou údajně spáchali sebevraždu 30. dubna 1945 uprostřed obklíčeného Berlína, na konci druhé světové války. Někteří odborníci však tuto teorii vyvrací, protože nalezená část Hitlerovy lebky patřila ve skutečnosti 40 let staré ženě. Jako možná varianta se ukázal jejich únik na neznámé místo, kde mohli v klidu strávit zbytek svého života.

iZdroj fotografie: Autor neznámý / Creative Commons / CC BY-SA

Americká FBI měla na celou situaci jiný názor

FBI zprávě o údajné Hitlerově smrti nikdy nevěřila. Podle jejich názorů je stále na živu i se svou manželkou, protože se jim podařilo z obklíčeného Berlína uprchnout neznámo kam. V reakci na tuto domněnku také FBI dala dohromady případné místa, na kterých by se oba mohli ukrývat. V roce 1968 se však dostala na povrch informace, že ostatky Hitlera i jeho ženy Evy Braunové vyzvedl Sovětský svaz hned v roce 1945.

Sovětský svaz zatajil informace o ostatcích Hitlera i jeho manželky

Podle Sovětských informací se díky shodě čelistí s Hitlerovými zubařskými záznamy potvrdilo, že se jedná právě o jeho ostatky. Ve fragmentu lebky se našla díra po výstřelu, což potvrzovalo sebevraždu zastřelením. Sovětský svaz však tyto důkazy potvrdil až 23 let po konci druhé světové války. Američané si proto celou dobu mysleli, že je Hitler se svou manželkou naživu někde v úkrytu na Antarktidě.

iZdroj fotografie: Autor neznámý / Creative Commons / CC BY-SA

Překvapivé výsledky amerického patologa

U uprchnutí Hitlera a jeho manželky tedy nadále nebyl otazník, a celá věc se brala za vyřešenou. V roce 2009 se však americký patolog rozhodl, že provede testy DNA z fragmentu údajné Hitlerovy lebky. Výsledky byly ohromující. Lebka vůbec nepatřila Hitlerovi, ale nějaké 40 leté ženě. Ihned se objevily pochyby o tom, zda vůbec mají Rusové nějaké jeho opravdové ostatky. Ti však následně odmítli jakýkoliv přístup ke zbytku ostatkům, a znemožnili tak další průzkumy.

Vyšetřování Hitlerovi smrti Američané nevěřili

Major Hugh Trevor-Roper byl profesor středověkých dějin, který se zabýval dešifrováním německých zpráv. Právě on byl člověk, který sepsal informace o smrti Adolfa Hitlera a jeho manželky. Američany však ihned zaskočilo, že někdo nechal sepsat tak důležitou zprávu člověku, který neměl žádné zkušenosti s detektivní prací, ani výslechy. Jeho výsledky vycházely z výpovědí svědků, které získali sovětští vyšetřovatelé.

iZdroj fotografie: Heinrich Hoffmann / Creative Commons / CC BY-SA

Ti ale při výslechu s největší pravděpodobností lhali, a nikdo z nich přímo neviděl odcházet Hitlera, ani jeho manželku do soukromé části bunkru. Zároveň se u výslechu nenašla žádná osoba, která by na vlastní oči viděla ostatky zmiňovaných. Viděna byla pouze dvě těla, která byla vynášena z bunkru ven. Jejich identitu však nikdo neznal. Podle oficiální historie byla jejich těla vynesena na zahradu, polita benzínem a spálena.

Podle některých teorií Hitler uprchl se svou manželkou až na Antarktidu

Podle konspiračních teorií se vše odehráli jinak. Hitler se údajně se svou manželkou vyměnil ja předem domluvené dvojníky, kteří byli následně zavražděni, vyneseni ven a spáleni. Hitler pak se svou manželkou uprchl. Možným místem útěku se jevila Antarktida, kde nacisté podle některých informací postavili tajnou kolonii. V reakci na tyto domněnky vyslali Američané v roce 1946 na jih válečnou flotilu. Tu tvořily letadlové lodě spolu s 33 letouny. Tato operace však žádné výsledky nepřinesla.

Zdroj: Yesterday

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články