5 děsivých tajemství vlády USA, která neměla spatřit světlo světa

Každá administrativa na světě řešila věci, které neměla veřejnost vědět. Někdy je po dlouhé době nakonec zveřejní, jindy je někdo vynese, ale lidé se také často pletou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Doslova celý internet i řada knih a článků je plná teorií, které se většinou označují za konspirační. Mnohdy se nelze divit, některá tvrzení autorů těchto zpráv jsou tak přitažená za vlasy a nesmyslná, že prostě nemohou být pravda. I když mnozí lidé jim věří. Ale existují zprávy, které se jako pravda nakonec ukázaly. Nejčastěji bývají různé konspirační teorie spojeny s americkou administrativou. Zde je pětice případů z USA, kdy se konspirace jako pravda nejspíše ukázaly.

Pentagon zkoumal jevy UFO

Konspirace kolem mimozemšťanů a jejich možného zkoumání Země, případně přímého ovlivňování lidské historie, patří k nejoblíbenějším. Lidé často tvrdí, že mimozemšťany nebo jejich plavidla viděli. Tento jev nazývaný jako UFO americká armáda dlouhodobě zkoumala. Ministerstvo obrany řadu let tvrdilo, že žádný takový výzkum neexistuje. Když vyšlo najevo, že ano, administrativa obrátila a od roku 2012 již je údajně zrušen. Zda je to pravda, je samozřejmě velká otázka, která mnohým nedává spát.

Speciální iPod od Apple

Známá americká společnost Apple měla s ministerstvem energetiky v roce 2005 spolupracovat na přístroji, který by sloužil jako Geigerův počítač detekující radioaktivitu. Přístroj měl vypadat jako obyčejný iPod, nikdo by tedy nepoznal, že se něco kontroluje. Lidé s ním by vypadali jako tisíce dalších Američanů, kteří se rozhodli zrovna poslouchat svoji oblíbenou skladbu. Přitom by zcela skryti mohli kdekoli pátrat třeba po pašovaném radioaktivním materiálu a jaderných zbraních. Určitě by tím minimálně nevyvolávali paniku u veřejnosti.

FBI sledovala stopy Bigfoota

Bigfoot je americkou obdobou Yetiho. Jde o hominida chodícího jako člověk po dvou, který údajně žije v severoamerických lesích a daří se mu skrývat před zraky lidí. Spisy o něm lze najít ve zveřejněných materiálech FBI, která po něm i dalších mystických stvořeních pátrala. Protože platí, že materiály se zveřejňují po smrti subjektu, lze z toho usuzovat, že vyšetřovatelé jsou přesvědčení o tom, že Bigfoot není mezi živými. Ale kdo ví, i agenti FBI se mohou mýlit.

Robot ve tvaru vážky

Různá miniaturní špionážní zařízení připomínající hmyz a odhalující tajemství nepřítele jsou oblíbeným tématem špionážních filmů. Ale zdá se, že se o podobný koncept americká vláda již dlouhodobě zajímala. Mezi zařízeními ze 70. let, které CIA ukázala ve svém muzeu, je totiž malý robot ve tvaru vážky, který je nazývám hmyzí toptéra. Pravdou je, že s rozvojem dronů všech velikostí v posledních letech, může být existence takovýchto strojů čím dál tím více pravděpodobnější. A to nejen v USA.

Pentagon vlastní vozidla mimozemského původu

Jak jsme již řekli na začátku, teorie o mimozemské entitě působící na Zemi jsou jedny z nejoblíbenějších. Kromě toho, že mají sledovat lidstvo, již se dostali do kontaktu s lidmi, kterým se podařilo získat jejich techniku jako jsou létající stroje a další vozidla. Například při havárii nebo přímé spolupráci. Astrofyzik Eric Davis, který byl konzultantem Pentagonu v oblasti UFO, údajně viděl řadu materiálů o různých strojích. Ty podle něho nemohly být pozemského původu. Leč žádný důkaz neexistuje.

Jaká další tajemství a záhady vlády po světě podle vás skrývají?

Zdroj: Techinsider

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články