Poslední indiánský náčelník Joe Medicine Crow: K titulu mu napomohla krádež 50 nacistických koní

Joe Medicine Crow se může stát jediným veteránem s Prezidentskou medailí svobody, titulem Crow War Chief, Bronzovou hvězdou a oceněním rytíř Čestné legie.

i Zdroj fotografie: Pete Souza / Creative Commons / Public Domain
                   

Joe Medicine Crow může být jediný veterán, který kdy oficiálně získal jak Prezidentskou medaili svobody, tak titul Crow War Chief. Kromě těchto ocenění si na své konto připsal tento antropolog také Bronzovou hvězdu a rytíře Čestné legie. Tato ocenění mu byla udělena během druhé světové války.

Náčelník kmene Vraních Indiánů

Celým jménem Joseph Medicine Crow se narodil v roce 1913 v rezervaci Vraních Indiánů ve státě Montana. Joe byl poslední indiánský náčelník, který se osobně znal s účastníky světově známé bitvy u Little Bighornu. Tento historik, autor a válečný náčelník kmene Vraních Indiánů se proslavil svými spisy a přednáškami o bitvě u Little Bighornu, která se konala v roce 1876.

iZdroj fotografie: Vláda Spojených států / Creative Commons / Public Domain

Aby se mohl někdo stát Crow War Chiefem, musí splnit čtyři kritéria. Všechny z nich se podařilo dosáhnout právě tomuto indiánskému náčelníkovi, a to konkrétně během dvou let služby u americké armády. Jednalo se o dotknutí nepřítele, aniž byste ho zabili, ukořistění nepřátelské zbraně, vedení úspěšné válečné party a krádež koně nepřítele.

Vstup do americké armády

Indiánská americká armáda pracovala v loděnici v Bremertonu ve státě Washington během první části druhé světové války. V roce 1943 se Joseph Medicine Crow rozhodl, že vstoupí do americké armády. Již jeho dědeček sloužil jako průzkumník generála George Armstronga Custera. Joe se stal skautem ve 103. pěší divizi a při každém boji nosil pod svou uniformou válečné barvy. Jednalo se o dva červené pruhy, které měl na pažích a pod helmu si dal posvátné žluté malované orlí pírko.

iZdroj fotografie: Edward S. Curtis / Creative Commons / Public Domain

K titulu mu napomohla krádež nacistických koní

Během druhé světové války se mu podařilo splnit všechny čtyři zmiňované úkoly, potřebné k získání titulu válečný náčelník. Nejprve se dotknul živého nepřátelského vojáka a odzbrojil ho, čímž splnil hned dva body ze čtyř. Později také vedl úspěšnou válečnou výpravu a podařilo se mu také ukrást dokonce padesát koní, které patřily nacistům. Slyšeli jste o něm někdy?

Zdroj: Wearethemighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články